حضور ۶۵۰ شرکت داخلی و خارجی در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ

      رئیس اتحادیه صحافان، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته تهران را تشریح کرد. جلیل غفاری رهبر...

واحدهای صنفی ملزم به رعایت ایمنی واحدهای خود هستند

      رئیس ستاد ایمن سازی واحدهای صنفی تهران گفت: طبق ماده  ۱۷ قانون نظام صنفی، رعایت اصول ایمنی، بهداشتی، امنیتی و… برعهده صاحبان واحدهای...

چالش سازمان امور مالیاتی در شناسایی مودیان مالیاتی در فضای مجازی

      رئیس سازمان مالیاتی: اگرچه دیجیتالی شدن فعالیت‌های اقتصادی همه ابعاد کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده است، اما ماهیت مجازی آن، چالش‌های...

کد خبر:6203
96/08/27 - 16:43

تشکیل سازمان ملی کارآفرینی تا پایان آذر

      رئیس شورای مرکزی کارآفرینان با اشاره به اینکه مقدمات تاسیس سازمان ملی کارآفرینی فراهم شده است، از تلاش برای تاسیس این سازمان تا پایان...
تشکیل سازمان ملی کارآفرینی تا پایان آذر

 

 

 

رئیس شورای مرکزی کارآفرینان با اشاره به اینکه مقدمات تاسیس سازمان ملی کارآفرینی فراهم شده است، از تلاش برای تاسیس این سازمان تا پایان آذر خبرداد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،حسین سلاح ورزی، درباره آخرین وضعیت تأسیس سازمان ملی کارآفرینی گفت: پیرو تشکیل تشکل‌های کارآفرینی در استان‌ها طی سنوات گذشته تحت عنوان کانون کارآفرینی، تصمیم گرفته شد با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از کارآفرینان برتر، سازمان ملی کارآفرینی تاسیس شود.

وی ادامه داد: هرچند این تشکل‌ها از سنوات گذشته فعالیت خود را آغاز کرده بودند اما به دلیل اینکه فعالیت آنها ثبت نشده بودند، به نوعی رسمیت نداشتند.

به گزارش مهر، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: به همین منظور براساس پیگیری‌های انجام شده و توافق به عمل آمده با اتاق ایران، مقرر شد با ثبت این تشکل‌های استانی، فعالیت آنها رسمیت یابد و ذیل یک نهاد بالادستی در حوزه کارآفرینی تحت عنوان «سازمان ملی کارآفرینی» فعالیت کنند.

رئیس شورای مرکزی کارآفرینان کشور با بیان اینکه موافقت نامه اصولی تأسیس این سازمان توسط اتاق بازرگانی ایران صادر شده است، اظهار داشت: قرار است کانون های کارآفرینی استانی در ۳۱ استان کشور تأسیس شوند و تمام این کانون‌ها همراه با سایر تشکل‌های مرتبط با کارآفرینی تحت نظارت و مسئولیت سازمان ملی کارآفرینی که مقدمات تاسیس آن فراهم شده است، به فعالیت خود ادامه دهند. 

سلاح ورزی درباره زمان تأسیس این سازمان گفت: طبق زمان بندی اعلام شده در گذشته، پیش بینی ما این است که تا پایان آذرماه سازمان ملی کارآفرینی تأسیس و برنامه و اهداف این سازمان نیز تدوین شود.

وی پیش از این نیز بازگشایی مسیری برای حمایت از کارآفرینی را از اهداف مهم سازمان ملی کارآفرینی عنوان کرد و گفته بود: تعریف کارآفرینی مبتنی بر خلق ایده همراه با پذیریش ریسک است که در این زمینه باید بتوان از این افراد در قالب یک سازمان ملی حمایت کرد.

تدوین سازوکار و فراهم کردن مبانی حقوقی و بسترهای لازم در راستای تامین مالی و جذب سرمایه گذاری برای ایده‌های کارآفرینی از جمله اهداف کلان با تاسیس سازمان ملی کارآفرینی خواهد بود.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.