فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:6168
96/08/09 - 16:09

موانع خروج صنوف آلاینده از شهرها باید برطرف شود

      رئیس اتاق اصناف ایران بر ضرورت تسریع در رفع موانع خروج صنوف آلاینده از شهرها در کشور تاکید کرد. علی فاضلی افزود: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵...
موانع خروج صنوف آلاینده از شهرها باید برطرف شود

 

 

 

رئیس اتاق اصناف ایران بر ضرورت تسریع در رفع موانع خروج صنوف آلاینده از شهرها در کشور تاکید کرد.

علی فاضلی افزود: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ، بنگاه های مزاحم و آلاینده باید از شهر خارج و در شهرک های اقماری ساماندهی شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری ها مکلفند تسهیلات و بسترهای لازم را برای خروج این دسته از واحدها در جامعه فراهم کنند، اظهار کرد : این طرح از سال ۱۳۷۱-۱۳۷۰ در کشور آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت : صنوف آلاینده و مزاحم باید به شهرک های اقماری هدایت و ساماندهی شوند به شرط اینکه حمایت های لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بنگاه های کوچک و متوسط ؛ ثروت و سرمایه ملی کشور هستند، افزود: تسهیلات و تمهیدات ویژه ای برای این واحدها منظور شود.

فاضلی بیان کرد : متاسفانه واحدهایی که تاکنون در شهرهای ایران به شهرک های اقماری هدایت و مستقر شدند هیچگونه تسهیلات و تمهیداتی برای آنان منظور نشده بلکه شهرک ها تنها با سرمایه همین واحدها ساخته شده اند.

وی افزود : اغلب این واحدها ؛ تولیدی و خدمات فنی هستند و سرمایه چندانی ندارند.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت : اجرای این طرح با مشکلاتی چون نبود زیرساخت‌ها، تامین زمین، اعتبارات، ارائه نشدن تسهیلات لازم به واحدهای صنفی مشمول و غیره مواجه است به طوری‌که در سایه نبود این تسهیلات بسیاری از بنگاه‌های مشمول مجبور به تعطیلی، تغییر شغل شدند و حتی به مشاغل کاذب و غیرمولدی چون دلالی رو آورده‌اند.

وی گفت : اجرای طرح به حمایت از بنگاه‌ها و واحدهای صنفی مشمول نیاز دارد چراکه از بسیاری صنوف حمایتی صورت نگرفته است و این بنگاه‌ها مجبور به تغییر شغل شدند و به سمت دلالی و کارهای غیرمفید رفته‌اند که این مشاغل کاذب و غیرمولد نیز می‌تواند ضربه ای به وضعیت اقتصادی کشور باشد.

فاضلی گفت : با اجرای این طرح در صورت حمایت از بنگاه‌های مشمول موافق هستیم , ایجاد شهرک تخصصی برای بنگاه‌های تولیدی در تقویت تولید داخلی و خودکفایی اقتصادی مملکت بسیار نقش آفرین و موثر است.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.