فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:6090
96/07/03 - 16:17

شورای مشورتی فراکسیون اصناف تشکیل می شود/ قانون نظام صنفی در راه مجلس

      دبیر فراکسیون اصناف مجلس گفت: شورای مشورتی این فراکسیون متشکل از خبرگان اصناف کشور به عنوان بازوی مشورتی فراکسیون بزودی تشکیل می شود...
شورای مشورتی فراکسیون اصناف تشکیل می شود/ قانون نظام صنفی در راه مجلس

 

 

 

دبیر فراکسیون اصناف مجلس گفت: شورای مشورتی این فراکسیون متشکل از خبرگان اصناف کشور به عنوان بازوی مشورتی فراکسیون بزودی تشکیل می شود تا امور اصناف را به عنوان مطلعین صنفی رصد و بررسی کنند.

سید منصور حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به تاسیس دفتر همکاری مجلس و تشکل های صنفی در محل خانه ملت گفت: به منظور سهولت ارتباط بین فراکسیون اصناف مجلس شواری اسلامی و مدیران تشکل های صنفی؛ دفتر همکاری های بین این فراکسیون و تشکل های صنفی در خانه ملت راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های تشکل های صنفی زمینه ساز بهبود و تحرک در متغیرهای کلان اقتصادی می شود، اظهار داشت: این فراکسیون باسنجیدن اولویت های فعالان صنفی، به سمت یک برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت هایی متناسب باشأن اصناف کشور پیش خواهد رفت و در گام اول با تاسیس دفتر ارتباط فعالان صنفی با مجلس شورای اسلامی به عنوان مرجع تصمیم گیر در کشور؛ پیوند بین نمایندگان مردم و تشکل ها را کلید زد.

دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون اصناف مجلس آمادگی دارد تا پیشنهادات تشکل های صنفی را مورد بررسی قرار داده و زمینه طرح مسائل کارشناسی شده را در صحن مجلس شورای اسلامی فراهم کند.

وی گفت: در فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی نمایندگان عضو همه کمیسیون های تخصصی مجلس حضور دارندو این فرصت خوبی است تا مسائل مبتلا به اصناف از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

حسینی ادامه داد: بر اساس تکلیفی که رییس فراکسیون اصناف تدیبر کرده اند، شورای مشورتی فراکسیون متشکل از خبرگان اصناف کشور به عنوان بازوی مشورتی فراکسیون بزودی تشکیل می شود تا امور اصناف را به عنوان مطلعین صنفی رصد و بررسی کند.

وی گفت: از آنجا که قانون نظام صنفی بزودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد، فراکسیون اصناف مجلس از نقطه نظرات کارشناسی این گروه مشورتی در جهت بررسی و تحلیل اصلاحیه قانون نظام صنفی بهره خواهد برد.

وی گفت: سایت خبری فراکسیون نیز بزودی راه اندازی خواهد شد تا گزارش اقدامات فراکسیون در اختیار اصناف و دیگر مراجع مرتبط قرار گیرد.

حسینی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های به عمل آمده و تفاهم های صورت گرفته فراکسیون با بنیاد فرهنگی اصناف ایران، تلویزون اینترنتی اصناف نیز ساعاتی را در طول هفته در اختیار فراکسیون قرار خواهد داد تا فراکسیون گزارشات خود را از مجلس شورای اسلامی به اطلاع جامعه اصناف برساند.

وی گفت: با درخواست هیات موسس بنیاد فرهنگی اصناف ایران شهباز حسن پور رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی عضویت در شورای سیاستگذاری بنیاد را پذیرفت.

عضو هیات موسس بنیاد فرهنگی اصناف افزود: بنابر پیشنهاد رئیس فراکسیون اصناف جمعی از نمایندگان شاخص مجلس شورای اسلامی به عضویت شورای سیاستگذاری بنیاد در خواهند آمد تا بنیاد را در سطح کلان راهبری کنند.

حسینی اعلام کرد: پس از تعیین اعضا شورا، انتخاب رییس شورا انجام خواهد گرفت.

وی از مذاکره حسن پور رئیس فراکسیون اصناف مجلس با علی مطهری ، محمدرضا تابش و پورابراهیمی جهت حضور در شورای سیاستگذاری خبر داد.

همچنین شهباز حسن پور رییس فراکسیون اصناف مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: جامعه بزرگ اصناف و بازار ایران جامعه ای متشکل، ریشه دار وبسیار تاثیر گذار بوده و منشا تحولات دینی، فرهنگی و اجتماعی قابل ملاحظه ای بوده است.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۱۰ هزار تشکل صنفی،۶ میلیون شاغل و جمعیت ۲۴ میلیونی خانواده اصناف؛ جامعه مهم و مغفول مانده ای است که باید کار فرهنگی برای این قشر مورد توجه جدی قرار بگیرد.

حسن پور گفت: هر نوع کار فرهنگی در این حوزه بر تمامی قشرهای دیگر جامعه تاثیر گذار است و می تواند به طور ملموس سطح فرهنگی جامعه را ارتقا دهد.

وی افزود: ما معتقدیم واحدهای صنفی به عنوان ویترین و آخرین حلقه زنجیره ارتباط اصناف با مردم نیاز به کار فرهنگی گسترده ای دارد و این کار هرچند دیر شده است اما می بایست به سرعت مورد توجه و اجرا قرار گیرد.

رئیس فراکسیون اصناف تاکید کرد: باید برای کار فرهنگی به کمک تشکل های صنفی شتافت تا بسیاری از معضلات از جمله توجه به تولید ملی و کالای ایرانی در راس برنامه های اصناف قرار گیرد.

رئیس فراکسیون اصناف در مجلس شوراس اسلامی ادامه داد: :مجلس از هر اقدامی که به ارتقای سطح فرهنگی جامعه بیانجامد و فرمایشات مقام معظم رهبری را در موضوعات مغفول مانده فرهنگی محقق کند، حمایت خواهد کرد.

وی گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سه سال پیاپی به نام اقتصاد و گره زدن آن با مسئله مهم فرهنگ وظیفه فعالان فرهنگی به خصوص در حوزه بزرگ اصناف را صد چندان می کند.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.