فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:6029
96/06/13 - 16:58

بازار را مجانی در اختیار خارجی ها قرار دادیم/نیمی از پوشاك وارداتی حقوق ورودی پرداخت نكرده اند

              شریعتمداری با اشاره به اینکه نیمی از پوشاک بصورت قاچاق وارد کشور می شود،گفت: بازار را مفت در اختیار خارجی ها قرار دادیم. به...
بازار را مجانی در اختیار خارجی ها قرار دادیم/نیمی از پوشاك وارداتی حقوق ورودی پرداخت نكرده اند

 

 

 

 

 

 

 

شریعتمداری با اشاره به اینکه نیمی از پوشاک بصورت قاچاق وارد کشور می شود،گفت: بازار را مفت در اختیار خارجی ها قرار دادیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اصناف ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد شریعتمداری وزیرصنعت، معدن تجارت در مراسم امضا تفاهم نامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاك در مناطق روستایی گفت: تولید و اشتغال سرلوحه برنامه دولت جدید بوده و حوزه پوشاك از ظرفیت مناسبی برای این امر برخوردار است.

وی افزود: برخلاف امرو زمانی پوشاك ایرانی در بازارهای اروپایی تبلیغ می شد و جایگاه مناسبی داشت. ما بایدبه جایگاه واقعی خود در این صنعت بازگردیم.

شریعتمداری با بیان اینكه این صنعت،بازاری مستعدی دارد، گفت: پوشاك، صنعتی اشتغالزا و در بسیاری از بخش ها كاربر است و باتعامل بیشتر می توان افزایش تولید را در این بخش محقق كرد.

وی ادامه داد: بیش از ٢٠هزار شاغل صنعتی در حوزه پوشاك فعال هستند و باید توجه داشت كه این طرح با تعامل با آنها صورت گیرد و نباید بعنوان رقیب، شرایط را برای آنها سخت كند، چرا كه آینده شغلی این قشر باید تامین شود.

شریعتمداری با اشاره به قاچاق و واردات كالا بویژه منسوجات بیان كرد: بازار را مفت و مجانی در اختیار خارجی ها قرار دادیم كه بخشی بصورت قاچاق و بخشی دیگر نیز خارج از گمرك ها و منافذ قانونی با رقمی بالغ بر ١٢و نیم میلیارد دلار وارد کشورمی شود كه حجم قابل توجه آن منسوجات و پوشاك است.

وزیر صنعت بیان كرد: ما یك صنعت تمركزگرا داریم و حوزه های پیرامونی از شغل بی بهره ماندند و ادامه این روند موجب مشکلاتی برای امنیت ملی خواهد شد.

شریعتمداری با بیان اینكه نرخ بازده صنایع غالبا زیر ١٠درصد است، گفت: سرمایه در گردش ٣٦درصد و نرخ بالای تسهیلات بانكی و میل به بازارهای غیرمتشكل پولی موجب شده تا تولید با مشكل مواجه شود و با این وضعیت تولید محكوم به شكست است.

وی در پایان گفت: تعداد محدودی از برندهای خارجی در ایران نمایندگی دارند اما حجم پوشاك خارجی بسیار زیاد است و تقریبا ٥٠درصد آنها خارج از پرداخت حقوق ورودی به كشور وارد شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.