فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:6026
96/06/08 - 16:42

از تکلیف وزارت ارتباطات برای اشتغال تا حمایت از کسب‌وکارهای نوپا

      به گفته وزیر ارتباطات،برنامه این وزارتخانه برای ایجاد زیرساخت‌ برای اشتغال،توسعه فن‌آوری‌های نوین در روستاها و حذف برنامک‌های ایرانی...
از تکلیف وزارت ارتباطات برای اشتغال تا حمایت از کسب‌وکارهای نوپا

 

 

 

به گفته وزیر ارتباطات،برنامه این وزارتخانه برای ایجاد زیرساخت‌ برای اشتغال،توسعه فن‌آوری‌های نوین در روستاها و حذف برنامک‌های ایرانی از اپ استور از جمله موضوعات اصلی مطرح شده در کمیسیون صنایع مجلس بود.

محمدجواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست مشترک روز ۷ شهریور ماه با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کمیسیون صنایع یک کمیسیون تخصصی است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را نظارت و راهبری می‌کند، موضوعات بحث در خصوص پیگیری برنامه ششم توسعه و پیگیری برخی نمایندگان از حوزه انتخابیه نیز بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در وزرات ارتباطات جلسات مفصلی را با همکاران داشتیم برای اینکه مشاهده کنیم شاخص ۲ و نیم برابر شدن بازار زیر بخش مخابرات داریم یا خیر، زیرا در برنامه ششم توسعه به این مسئله اشاره شده است، گفت: گزارشی ارائه کردیم که بنابر شرایط فعلی آنچه که می‌تواند محقق شود حداکثر ۸۵درصد شرایط بازار با شیب فعلی است که ملزوماتی  نیاز دارد که این ملزومات با نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به شور گذاشته شد؛ همچنین طلب همکاری و کمک کردیم تا نمایندگان برخی از احکام قانونی و موانع حاضر در مسیر شاخص ۲ و نیم برابر کردن بازار برطرف شود.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه همکاری و هم‌فکری خوبی بین مجموعه دولت مخصوصا وزرات ارتباطات با نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن صورت گرفته است، بیان کرد: در خصوص توسعه روستایی و مناطق کم‌تر برخوردار و همچنین حوزه فناوری‌های نوین نمایندگان سوالات جدی را داشتند که به آنها پاسخ داده شد و بنا شد مدیران در حوزه‌های انتخابیه با تک تک نمایندگان جلساتی را داشته باشند و نیازمندی‌ها و شرایط فعلی را ثبت و ضبط و برنامه چهارساله مطابق با وعده‌ها را با نمایندگان صورت‌جلسه کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعاتی که نمایندگان در خصوص آن حساسیت داشتند در مورد حمایت از کسب  کارهای نوپا، وجوه اداره شده‌ای که به‌صورت وام پرداخت می‌شود و حذف برنامک‌های ایرانی از اپ استور بود، ادامه داد: در فضای بسیار سازنده‌ای توضیحات لازم در این موارد ارائه شد و با حمایت و راهنمایی‌های مجلس می‌توانیم اهداف آورده شده در برنامه پنجم توسعه مخصوصا در بحث اشتغال را جامع عمل به‌پوشانیم.

آذری جهرمی در خصوص شغل‌های که در حوزه وزارت ارتباطات می‌توان ایجاد کرد، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه به این اشاره دارد تا سالانه ۹۵۰هزار شغل در کشور باید ایجاد کنیم که ۱۰۰هزار شغل در این برنامه در حوزه فناوری اطلاعات است، در این حوزه وزارت ارتباطات تکلیف دارد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد اشتغال را ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برنامه‌های ارائه شده بر همین مبنا قرار دارد و مباحثی را که در کمیسیون وجود داشت  مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم تا این فرآیند را به‌عنوان مهم‌ترین برنامه پیش‌رو با جدیت دنبال کنیم.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.