فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4908
94/08/30 - 11:15

چناقچی: فشارهای مالیاتی و رکود منجر به تعطیلی واحدهای صنفی شده است

رییس اتاق اصناف شهر قدس ( استان تهران) گفت: فشارهای مالیاتی و راکد بودن کسب و کار باعث شده تا روزانه با سیلی از صنوف تولیدی و توزیعی مواجه شویم...
چناقچی: فشارهای مالیاتی و رکود منجر به تعطیلی واحدهای صنفی شده است

رییس اتاق اصناف شهر قدس ( استان تهران) گفت: فشارهای مالیاتی و راکد بودن کسب و کار باعث شده تا روزانه با سیلی از صنوف تولیدی و توزیعی مواجه شویم که به این دلیل اقدام به جمع آوری و تعطیلی واحد صنفی خود می کنند.

حسین چناقچی در گفت و گو با خبرنگار سایت خبری اتاق اصناف ایران، از تعطیلی ۱۹۸ واحد صنفی مواد غذایی در شهر قدس خبر داد و افزود: اگرچه کسب و کار صنوف ما به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد کشور راکد شده بود اما فشارهای مالیاتی موجب شد تا برخی واحدهای صنفی به دلیل ناتوانی در پرداخت مالیات یکی پس از دیگری به سمت تعطیلی پیش بروند.

وی با بیان اینکه مالیات به معضل بزرگی برای صنوف تبدیل شده است، افزود: متاسفانه اکنون صنوف را از توافق مالیاتی خارج کرده اند و ماموران مالیاتی برای اصناف مالیات علی الراس تعیین می کنند.

رئیس اتاق اصناف شهر قدس با اشاره به افزایش فشارهای مالیاتی در غرب استان تهران گفت: روزانه با سیلی از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان از صنوف مختلفی مواجه ایم که به دلیل فشارهای مالیاتی و راکد بودن کسب و کار اقدام به جمع آوری و تعطیلی واحد صنفی خود می کنند.

وی ادامه داد: اصناف از فشارهای ماموران مالیاتی آنقدر رنجیده شده اند که دیگر توانی برای ادامه فعالیت ندارند این درحالیست که در شرایط رکود اقتصادی باید انتظار پرداخت مالیات منطقی داشت.

چناقچی همچنین متذکر شد: سازمان امور مالیاتی به جای افزایش مالیات غیر معقول از صنوف ، به دنبال آنهایی باشد که فعالیت زیر پله ای دارند و مدام از پرداخت مالیات فرار می کنند نه اینکه به اصناف فشار بیاورد و آنها را از توافق خارج کند.

وی در ادامه ضمن اشاره به تعطیلی و ورشکستگی تعداد زیادی از قطعه سازان در شهر قدس به دلیل همجواری با شرکت های بزرگ خودروساز گفت: متاسفانه در شرایط فعلی، قطعه سازان هم دیگر گردش مالی مناسبی ندارند و به همین دلیل در حال تعدیل نیرو و تعطیلی واحدهای خود هستند.