فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4509
94/07/28 - 11:42

اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ضروری است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ضروری است و این قانون باید مورد بازنگری قرار گیرد. ارسلان فتحی...
اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ضروری است
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ضروری است و این قانون باید مورد بازنگری قرار گیرد.

ارسلان فتحی پور افزود: قانون رفع موانع تولید و کسب وکار در مجلس تصویب شده و اکنون به دنبال آیین نامه های اجرایی آن هستیم. موضوع دیگر که خیلی از صنوف کشور نسبت به آن اعتراض دارند، قانون مالیات بر ارزش افزوده است ؛ اکنون ۵ سال از مدت تصویب این قانون می گذرد اما احتیاج به بازنگری و رفع نواقص دارد.

وی تصریح کرد: مجلس به دنبال شفاف سازی قوانین است و مشکلات پیش آمده در حوزه مالیات و تولید به علت شفاف نبودن قوانین در این حوزه است . مجلس شورای اسلامی وارد این مقوله شده تا قوانین به نفع تولید و توزیع و مصرف کنندگان باشد.

فتحی پور با بیان اینکه در یک سال اخیر نرخ تورم از ۴۰ درصد به ۱۵ درصد رسیده است، افزود: رکود بازار ، صنوف کشور را با مشکل مواجه ساخته و عرضه و تقاضا متعادل نیست.

وی با بیان اینکه در مدت اندک باقی مانده از عمر مجلس فعلی فرصت اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد، افزود: بیشترین فرصت را برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گذاشته ایم تا در تدوین قانون برنامه ششم لحاظ شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مالیات ارزش افزوده باید به گونه ای باشد که تنها یک بار از مصرف کننده نهایی دریافت شود . نباید مالیات مالیات ارزش افزوده هم از بخش تولید و هم از بخش توزیع و مصرف کننده نهایی دریافت شود چون باعث افزایش بهای کالا می شود و کاملا ناعادلانه است.

فتحی پور با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده را باید مصرف‌کننده پرداخت کند، تصریح کرد: درحال حاضر مصرف‌کننده خود را با قانون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده غریبه می‌داند، چراکه فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه صورت نگرفته است.