فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4241
94/07/12 - 09:36

رئیس اتاق اصناف ایران: جزئیات نشست دولت و اصناف برای اصلاح مالیات بر ارزش افزوده/ قیمت نان افزایش نمی‌یابد

علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌، در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به کجا رسید،...
رئیس اتاق اصناف ایران: جزئیات نشست دولت و اصناف برای اصلاح مالیات بر ارزش افزوده/ قیمت نان افزایش نمی‌یابد

علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌، در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به کجا رسید، خاطر نشان کرد: تغییرات لازم برای نهایی شدن این قانون هم به صورت طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس دنبال می‌شود، هم به صورت لایحه در کمیسیون اقتصادی دولت مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته جلسه‌ای در دولت برگزار شده خاطر نشان کرد: این قانون طی 7 سال اخیر این قانون به صورت آزمایشی در حال انجام بود که انتقادهایی از جمله اینکه از زمان تولید یک کالا تا مصرف در چند ایستگاه مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شد که چیزی جز افزایش قیمت نهایی را در پی نداشت و ما با انتقاد به این موضوع امیدواریم تا در قانون نهایی مالیات بر ارزش افزوده از ایستگاه آخر و مصرف‌کننده دریافت شود.

فاضلی بخش دیگری از انتقادات به این قانون را اختلاف نظر بین برخی بنگاه‌ها و سازمان امور مالیاتی دانست و افزود: البته این مساله با صحبت و جلسه قابل حل است که نمونه آن در حرفه سنگ‌بری‌ها مطرح بود که می‌گفتند از سال 89 و 90 این قانون برای این حرفه اجرایی شده، در صورتی که به آنها ابلاغ نشده بود.

فاضلی در پاسخ به اینکه رقم نهایی مالیات بر ارزش افزوده در قانون دائمی شدن چقدر خواهد بود، گفت: فعلا به صورت 9 درصد ثابت خواهد ماند، مگر آنکه بعدا در قانون تغییری ایجاد شود.

قیمت نان افزایش نمی‌یابد/تعداد آزاد پزها همان 20 درصد است

رئیس اتاق اصناف ایران در مورد آخرین وضعیت تصمیم‌گیری برای افزایش تعداد نانوایی‌های آزاد پز و یا تغییر قیمت نان گفت: قیمت نان بر اساس همان مصوبه ابتدای سال که از سوی کارگروه آرد و نان ابلاغ شد، خواهد بود و فعلا قیمت نان افزایش نخواهد یافت.

وی ادامه داد: همچنین تعداد نانوایی‌های آزاد پز نیز همان 20 درصد بوده و افزایشی در تعداد این نوع نانوایی‌ها نداریم.

فاضلی در پاسخ به اینکه قرار بود تعدادی از اتحادیه‌ها در یکدیگر ادغام شوند، نیز گفت: پیشنهادی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده، ولی تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است که در صورت نهایی شدن آن را اعلام خواهیم کرد.