فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4163
94/07/06 - 13:43

همایش ملی اصناف، طلایه داران ایثار و پیشگامان اقتصاد مقاومتی برگزار شد

همایش ملی اصناف، طلایه داران ایثار و پیشگامان اقتصاد مقاومتی با حضور حجت الاسلام ابوترابی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سعیدی...
همایش ملی اصناف، طلایه داران ایثار و پیشگامان اقتصاد مقاومتی برگزار شد
همایش ملی اصناف، طلایه داران ایثار و پیشگامان اقتصاد مقاومتی با حضور حجت الاسلام ابوترابی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران و جواد خسروی رئیس سازمان بسیج اصناف تهران یکشنبه ۵ مهر ماه برگزار شد.

همایش ملی اصناف با هدف معرفی و تقدیر از  ایثارگران مغفور مانده اصناف در زمان جنگ تحمیلی برگزار شد و در همین راستا رئیس سازمان بسیج اصناف تهران اظهار کرد: براساس گفت و گو های صورت گرفته با رئیس اتاق اصناف ایران، تعداد ایثارگران اصناف کشور شناسایی و دفتری به این منظور در اتاق اصناف ایران تشکیل می‌شود.

خسروی در ادامه افزود:  به رغم این که در سال‌های اخیر نشست‌های متعددی برای ۱۷۰۰ شهید تهرانی اصناف و ۱۰ هزار اصناف شهید کشوری همایش‌های متعددی برگزار شده است اما آمار مشخصی از ایثارگران بی ادعای صنوف کشور وجود ندارد.

وی گفت: قرار شد در ابتدا دفتر ایثارگران اصناف کشور در اتاق اصناف کشور  تشکیل شود تا خدمات و تسهیلاتی را به این بخش ارائه شود.

خسروی خاطر نشان کرد: بنا بر اطلاع رسانی‌های انجام شده تا به امروز تعداد زیادی از ایثارگران شناسایی شده اند و ما امیدواریم که بتوانیم بانکی از ایثارگران صنوف به دست آوریم.

اصناف؛ سربازان اقتصادی و فرهنگی

در ادامه  همایش رئیس اتاق اصناف ایران با یادآوری فداکاری هایی که اتحادیه ها و اصناف در زمان جنگ تحمیلی صورت داده اند، افزود: امروز همچون سال های ۵۹ و ۶۰ در میانه جنگی سرنوشت ساز قرار گرفته ایم چراکه ما در میانه جنگ اقتصادی هستیم.

وی با اعلام این که در این شرایط وظیفه سنگینی بر دوش اصناق قرار دارد، گفت: در این برهه از زمان اصناف طلایه داران مقاومت اقتصادی و فرهنگی هستند و در خط مقدم ایستاده اند.

فاضلی با اشاره به این نکته که منشأ اصلی مشکلات نبود قوانین کارآمد و کارشناسانه است، افزود: می توان برای اصلاح این قبیل قوانین تلاش کرد هم چون مالیات بر ارزش افزوده که هم اکنون برای اصلاح در مجلس مطرح است.

رئیس اتاق اصناف ایران با تأکید بر نقش فرهنگی اصناف اعلام کرد: اصناف می توانند همچون گذشته پیروز میدان جنگ شوند برای این کار تنها کافی است در کنار توکل بر خدا بار دیگر زیر پرجم ولایت و رهبری جمع شوند.

 

بازیابی جایگاه از دسته رفته ایران

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه همایش با تأکید بر نقش تعیین کننده اصناف در بازار و اقتصاد کشور، افزود: همان گونه که اصناف در زمان طاغوت توانستند نقشی تأثیرگذار در فروپاشی آن نظام داشته باشند و در ۸ سال دفاع مقدس پابه پای جامعه بر مشکلات اقتصادی فائق آیند اکنون نیز می توانند راه را برای کالای باکیفیت ایرانی هموار کنند.

سیدمحمدحسن ابوترابی فرد با بیان این که زمان آن رسیده است تا ایران جایگاه پیشین خود را در منطقه بازیابد، گفت: امروزه ایران توانسته است با حفظ مرزهای خود و قدرت نظامی و سیاسی بالا مبدل به رویای قدرت های جهانی گردد اما همچنان در زمینه مسائل اقتصادی با مشکلات اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می کند که باید با مشاوره های کارشناسانه آن را رفع کرد.

نفوذ آمریکا در بازار ایران

نماینده ولی فقیه در سپاه با برشمردن راهبردهای ایالت متحده آمریکا در مقابل ایران آخرین سیاست آن ها را سازش و تعامل دانست و اعلام کرد: نگرانی امروز، نفوذ آمریکا در بازار ایران است. این رویداد در صورت وقوع ایران را تبدیل به یک مصرف کننده می کند و این نکته را نباید فراموش کرد که آن ها به ما تکنولوژی ارائه نخواهند کرد و ما باید با تکیه بر اندیشه و توان خود به خواسته های خود برسیم و از نفوذ آن ها جلوگیری کنیم.

آیت الله سعیدی در ادامه افزود: باید از شکل گیری این تصور که آمریکا منجی است و رفع تحریم ها مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد جلوگیری کرد. به عنوان مثال می توان از کشورهایی هم چون ترکیه، مصر و عربستان یاد کرد که علی رغم وابستگی بسیار به ایالت متحده آمریکا با مشکلات اقتصادی بسیاری درگیر هستند.