فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4045
94/06/29 - 08:56

رییس اتاق اصناف: 17 درصد از اقتصاد کشور برای غیردولتی ها

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: حدود 17 درصد اقتصاد کشور به بخش غیردولتی واگذار شده که با این سهم نمی توان انتظار معجزه داشت و به اهداف مورد انتظار...
رییس اتاق اصناف:  17 درصد از اقتصاد کشور برای غیردولتی ها

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: حدود 17 درصد اقتصاد کشور به بخش غیردولتی واگذار شده که با این سهم نمی توان انتظار معجزه داشت و به اهداف مورد انتظار رسید.

 

 علی فاضلی در نشست مشترک روسای اتاقهای اصناف ، بازرگانی و تعاون در محل اتاق ایران اظهار داشت: تاکنون برای جدایی نظام بانکی از روش بنگاهداری موفقیتی حاصل نشده و در واقع جایگاه نامتناسب بخش خصوصی در اقتصاد کشور به عنوان گله مندی جدی بخش غیردولتی نسبت به دولت یازدهم است.
وی اظهار امیدواری کرد: بخش غیردولتی نسبت به ترسیم راهبرد اساسی برای مشخص ساختن صنایع بزرگ و خرد اقدام نماید، هرچند برای تولید و توزیع نیز اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است.
فاضلی نسبت به عدم بهره گیری از توان بخش غیردولتی برای تدوین و تصویب آئین نامه ها توسط دولت انتقاد کرد و گفت: بخش دولتی خود را مکلف به کسب نظرات کارشناسی غیردولتی ها نمی داند.
وی با بیان اینکه حدود 94 درصد بنگاه های کشور در بخش کوچک و متوسط قرار دارند، گفت: تاکنون تعریف درستی در این ارتباط نداشتیم و بین اتاقهای یادشده تعارضی در این زمینه وجود داشت که اکنون این امر رفع شده است.
فاضلی در بخش دیگری از این نشست موضوع پرداخت مالیات اصناف را توضیح داد و اظهار داشت: اقتصاد کشور از سال 1390 شاهد رکود بود و این درحالی است که دریافت مالیات از اصناف رشد 48 درصدی را کرد.
وی گفت: آمار مزبور به استناد گزارش رسمی سازمان امور مالیاتی است و چنانچه سهم اصناف در مالیات دریافتی کم باشد، نیاز به شفاف سازی وجود دارد تا این موضوع مشخص شود.