فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4006
94/06/12 - 08:50

رئیس کل سازمان امور مالیاتی : اصنافی که برای پرداخت مالیات مقاومت می کنند

طلافروشان، پارچه فروشان، فروشندگان لوازم خانگی، سنگ فروشان و آهن فروشان جزو اصنافی هستند که در پرداخت مالیات و شفاف شدن فعالیت‌هایشان...
رئیس کل سازمان امور مالیاتی : اصنافی که برای پرداخت مالیات مقاومت می کنند

طلافروشان، پارچه فروشان، فروشندگان لوازم خانگی، سنگ فروشان و آهن فروشان جزو اصنافی هستند که در پرداخت مالیات و شفاف شدن فعالیت‌هایشان مقاومت نشان می‌دهند.

 

 رئیس کل سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران در خصوص اصنافی که متناسب با درآمدشان، مالیات پرداخت نمی کنند، گفت: طلافروشان، پارچه فروشان، فروشندگان لوازم خانگی، سنگ فروشان و آهن فروشان  جزو اصنافی هستند که در پرداخت مالیات و شفاف شدن فعالیت‌هایشان مقاومت نشان می‌دهند.

وی افزود: این اصناف مالیات پرداخت می‌کنند اما نسبت به سایر اصناف، نسبت به فعالیت‌شان، مالیات کمتری پرداخت می‌کنند. البته این طور نیست که صنوفی که نام برده شد، همه این طور باشند.

عسگری در پاسخ به این پرسش که بیشترین فرار مالیاتی در استان تهران رخ می‌دهد یا سایر استان‌ها، گفت: در تهران بیشترین فرار مالیاتی را داریم. به دلیل گستره فراوان فعالیت های اقتصادی در تهران، طبعا فرار مالیاتی هم بیشتر است.

وی در خصوص وصول درآمدهای مالیاتی در سال 94 گفت: در 5 ماهه ابتدای امسال حدود 25 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته‌ایم که 84 درصد درآمدهای مالیاتی تاکنون محقق شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی  درباره زمان اجرایی اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، اظهار داشت: اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از ابتدای سال 95 اجرا می‌شود. البته مودیان برای اجرای تکالیف از اول امسال باید قانون  را اجرا کنند. اظهارنامه‌ها را سال بعد ارائه می‌کنند که در آن زمان بر اساس قانون اصلاح شده مالیات‌های مستقیم، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. اصلاحیه در خصوص مالیات تکلیفی، مالیات بر ارث، مالیات اجاره از سال بعد اجرا می‌شود. بعضی از تکالیف قانون مالیات‌های مستقیم در خود قانون تصریح شده که آغاز آن از 1395/01/01 است.

عسگری در خصوص شرکت‌های دانش بنیاد گفت: شرکت‌های دانش بنیاد در چارچوب قانون و آیین نامه ذی‌ربط از پرداخت مالیات معاف هستند، مگر این که حوزه فعالیت‌شان خارج از حیطه قانون و آیین نامه باشد. 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.