فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:4000
94/06/08 - 09:38

حداد عادل: تاسیس “بنیاد فرهنگی اصناف ایران” در رونق کسب وکار اصناف موثر خواهد بود

   رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع نیاز به فرهنگ سازی دارد و اقدام شایسته اتاق اصناف ایران برای...
حداد عادل: تاسیس “بنیاد فرهنگی اصناف ایران” در رونق کسب وکار اصناف موثر خواهد بود
 
 رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و پیشرفت اقتصادی جوامع نیاز به فرهنگ سازی دارد و اقدام شایسته اتاق اصناف ایران برای تاسیس بنیاد فرهنگی قطعأ در رونق اقتصادی اصناف موثر خواهد بود.

غلامعلی حدادعادل افزود: فرهنگ لازمه هر جامعه ای است و مانند هوا برای تنفس است و کسی نمی تواند بگوید نیاز به هوا برای تنفس ندارد و نیاز به فرهنگ نیز از ضروریات هر جامعه ای محسوب می شود به خصوص واحدهای صنفی که قشر عظیم جامعه هستند.

وی تصریح کرد: واحدهای صنفی به دلیل داشتن ارتباط مستقیم با مردم تاثیر بسزایی در اشاعه فرهنگ دارند؛ در گذشته نیز رسالت اشاعه و تبلیغ فرهنگ به عهده اصناف بوده و اصناف با رفتار و منش درست و مراعات حال مردم و رعایت انصاف تاثیر زیادی در رفتار و خلق وخوی های عوام مردم داشتند که موجب بهبود زندگی آنها می شد .

حداد عادل اظهار کرد: اکنون با تاسیس بنیاد فرهنگی اتاق اصناف ایران لازم است تا اصناف هم در فعالیت های فرهنگی مشارکت داشته باشند و امیدوارم تصمیمی که گرفته شده منجر به ارتقای سطح فرهنگ ، اخلاق و بهبود روابط اجتماعی اصناف با مردم شود.

وی افزود: توسعه فرهنگی منجر به خود باوری جامعه شده و این مسئله خود در شکل گیری و هویت فرهنگی جامعه نقش مهمی را ایفاء می‌کند و توسعه فرهنگی در قالب اهمیت دادن به ارزش های محلی و ملی، باید بتواند از طریق برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی به نیازهای معنوی و مادی افراد جامعه خود پاسخ دهد و هدف از توسعه فرهنگی که در چند دهه اخیر به آن توجه شده پیشرفت و پویایی نوین و نظام مند جامعه است.

حداد عادل در خصوص اقتصاد در شرایط پسا تحریم تصریح کرد: اگر وعده‌های داده شده محقق شود، وضعیت اقتصادی بعد از تحریم مطلوبتر خواهد شد و قطعأ در رونق اقتصادی کشور موثر خواهد بود .

نماد بنیاد فرهنگی اتاق اصناف ایران مرداد ماه امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.