فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:3995
94/06/01 - 09:38

رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه: دریافت کارت صلاحیت فردی برای رانندگان ضروری است

   رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه گفت: رانندگانی که نسبت به دریافت کارت صلاحیت فردی و اشتغال اقدام نکرده‌اند، طرح زوج و فرد را دریافت...
رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه: دریافت کارت صلاحیت فردی برای رانندگان ضروری است

 

 رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه گفت: رانندگانی که نسبت به دریافت کارت صلاحیت فردی و اشتغال اقدام نکرده‌اند، طرح زوج و فرد را دریافت نخواهد کرد.

حسن هاشمی در مورد صدور کارت صلاحیت فردی و اشتغال رانندگان گفت: حدود ۶۰ درصد از اعضای صنف برای دریافت کارت صلاحت و اشتغال اقدام کردند که کارت‌های آنها صادر شده اما هنوز ۴۰ درصد دیگر از اعضای اتحادیه در این طرح ثبت نام نکردند.

وی ادامه داد: احتمال محروم شدن افرادی که نسبت به دریافت کارت صلاحیت و کارت اشتغال اقدام نکردند از خدماتی همچون آرم طرح ترافیک و همکاری با موسسات اتومبیل کرایه وجود دارد.

این فعال صنفی با بیان اینکه اطلاعات اعضا برای تعامل و همکاری با سازمان حمل و نقل ترافیک لازم است، گفت: این آمار برای تعیین روزهای زوج و فرد رانندگان لازم است، از اعضای صنف تقاضا دارم نسبت به ثبت اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

هاشمی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا مشکل طرح زوج و فرد اعضا را حل کنیم، یادآور شد: کارت‌های صلاحیت فردی و کارت های بیمه رانندگان متفاوت از کارت‌های زوج وفرد است بنابراین هزینه ای که برای صدور هر یک از آنها دریافت می شود جداگانه است.

رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه ادامه داد: هزینه‌هایی که تا به امروز از اعضاء گرفته شده برای صدور کارت صلاحیت و اشتغال بوده که صرف بررسی سوابق متقاضیان و چاپ کارت‌های آنها شده است.

وی در مورد کارت‌های بیمه رانندگان گفت: با پیگیری‌های اتحادیه و همکاری وزرات صنعت، معدن و تجارت مقرر شد تا رانندگان از مزایای بیمه به صورت یارانه استفاده کنند.

هاشمی همچنین دریافت کارت صلاحیت و اشتغال را برای رانندگان ضروری دانست و گفت: هر فردی حتی اگر یک روز بخواهد در آژانس کار کند، باید کارت صلاحیت و اشتغال را داشته باشد.

رئیس اتحادیه موسسات و اتومبیل کرایه با بیان اینکه تا کنون حدود ۲۰ درصد از اعضای صنف ازمزایای بیمه برخوردار شدند، ادامه داد: از اواخر سال ۹۲ که سایت ایران ناوگان به سایت پارس ناوگان انتقال پیدا کرد، مشکلاتی در جابجایی اطلاعات به وجود آمد که پس از جلساتی این سایت دوباره به سایت ایران ناوگان انتقال داده شد اما خلاء‌‎ای که در این مدت ایجاد شد باعث عقب افتادن کار شد.

هاشمی با بیان اینکه۲۵۰۰ متقاضی دریافت کارت بیمه داریم، گفت: ۶۵۰ کارت بیمه چاپ شده و بقیه در حال انجام است که البته اطلاعات برخی از متقاضیان به درستی وارد نشده و باید در اولین فرصت برای اصلاح آن اقدام کنند.

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.