فاضلی : افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ۹۷ ممنوع است

      رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: افزایش قیمت کالاها و خدمات صنفی تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ ممنوع است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

ثابت ماندن قدر السهم اصناف در مالیات سال ۹۷

      رییس اتاق اصناف اعلام کرد: در قانون بودجه سال ۹۷ قدرالسهم اصناف در پرداخت مالیات همانند چهار سال قبل ثابت مانده است . علی فاضلی امروز...

سرمایه گذاری‌ها به سمت تولید هدایت شود/ قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود

      عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زیرساخت های بخش تولید باید اصلاح شود و برای ایجاد اشتغال باید سرمایه گذاری...

کد خبر:3891
94/02/21 - 09:27

اجرای دقیق قانون نظام صنفی،نیازمند اطلاعات شفاف و جامع است

   نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عدم وجود اطلاعات شفاف در حوزه اقتصادی، برنامه ریزی را در سریع به نتیجه رسیدن...
اجرای دقیق قانون نظام صنفی،نیازمند اطلاعات شفاف و جامع است
اعضای هیئت رییسه اتاق اصناف
 
 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عدم وجود اطلاعات شفاف در حوزه اقتصادی، برنامه ریزی را در سریع به نتیجه رسیدن غیر ممکن می کند.

محمدرضا پورابراهیمی در جمع رییس و اعضای هیئت رییسه اتاق اصناف استان کرمان با اشاره به اصلاح قانون نظام صنفی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پیش نویس این قانون با در نظر گرفتن همه نظرات و پیشنهادات اصناف و بازاریان از سراسر کشور به عنوان یکی از محورهای مهم و اثرگذار در اقتصاد کشور تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی کشور مسائل اقتصادی است، افزود: متاسفانه عدم وجود اطلاعات شفاف در حوزه اقتصادی، برنامه‌ریزی را در سریع به نتیجه رسیدن غیر ممکن می کند.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه اجرای دقیق و کامل قانون نظام صنفی و یا هر قانون مرتبط با اقتصاد کشور نیازمند اطلاعات شفاف و جامع است، خاطر نشان کرد: توافق مجلس با رییس سازمان امور مالیاتی کشور هم بر این است که تا پایان سال ۹۴ نظام جامع اطلاعاتی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده را جمع بندی کند.

وی با اشاره به اینکه شفافیت اقتصادی به اصناف کشور هم کمک زیادی می کند، گفت: عده ای از این عدم شفافیت اقتصادی سودهای کلانی می برند که چنانچه اصلاح شود بهره وری و سود نیز عادلانه توزیع می شود.

نایب رییس کمیسیون ویزه اقتصادی مجلس با بیان اینکه به راحتی می شود کشور را با بهترین درآمد سرانه اداره کرد، افزود: رفع تحریم ها اثرگذار است ولی سهم آن در اقتصاد کشور تنها ۲۰ درصد است و ۸۰ درصد مابقی آن باید از درون ساختار اقتصادی کشور انجام شود که ارائه اطلاعات شفاف اقتصادی یکی از مهمترین موارد است.

وی با اشاره به اینکه اجرای قانون نیازمند حمایت عمومی مردم و دولت است، خاطر نشان کرد: توقع می رود اصناف و بازاریان که در طول مسیر پیروزی انقلاب و تداوم آن همیشه در صحنه حضور داشتند همچنان با حمایت جدی خود در شفافیت اقتصادی کشور حمایت ویژه داشته باشند.

پورابراهیمی با اشاره به عدم اجرای کامل قانون مبارزه با قاچاق کالا در کشور نیز گفت: کشور در بحث قاچاق کالا به شدت ضربه می خورد و سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا در کشور انجام می شود که معادل سالانه فروش نفت است.

وی تصریح کرد: جلوگیری از قاچاق کالا در کشور در راستای حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است و متاسفانه عده ای از این عدم اجرای قانون، سودهای بادآورده می‌خورند.

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.