واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:6134
96/07/24 - 16:41

تشکیل کمیته تنظیم بازار موبایل/ تمهیدات برای جلوگیری از کمبود در بازار اندیشده شده است

      مدیرکل دفتر بسترسازی تسهیل تجاری وزارت صنعت در مورد کمیته‌ تنظیم بازار موبایل گفت: این کمیته تضمین کرده که استراتژی پاسخگویی سریع در...
تشکیل کمیته تنظیم بازار موبایل/ تمهیدات برای جلوگیری از کمبود در بازار اندیشده شده است

 

 

 

مدیرکل دفتر بسترسازی تسهیل تجاری وزارت صنعت در مورد کمیته‌ تنظیم بازار موبایل گفت: این کمیته تضمین کرده که استراتژی پاسخگویی سریع در صورت بروز بحران احتمالی برای کنترل بازار موبایل را بعد از اجرای طرح رجیستری موبایل داشته باشد.

بهنام امیری در مورد تمهیدات اندیشیده شده برای تأمین نیاز بازار بعد از اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه گفت: نگرانی صنف فروشندگان گوشی تلفن همراه  برای تأمین بازار پس از اجرای این طرح به موقع به ما منتقل شد و بنابراین اقداماتی برای جلوگیری از کمبود این کالا بعد از اجرای طرح رجیستری انجام شده است.

مدیرکل دفتر بسترسازی تسهیل تجاری وزارت صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس افزود: بنابراین معاون بازرگانی و امور اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شده به منظور کنترل تنش‌های بازار بعد از اجرای طرح رجیستری موبایل سیاست‌گذاری لازم را برای تأمین بازار انجام دهد.

وی همچنین در مورد تمهیدات لازم برای ترخیص سریع گوشی‌های تلفن همراه وارداتی از گمرک گفت: کمیته‌ای قرار است با عضویت وزارت صنعت، گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شود به ریاست وزارت ارتباطات، واحد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشکیل شود که در این کمیته بعد از اجرای طرح رجیستری موبایل اگر مشکلی در زمینه واردات گوشی تلفن همراه وجود داشته باشد، مشکلات را به سرعت حل و فصل کنند.

مدیر پروژه سامانه جامع تجارت ایران بیان داشت: بنابراین اگر در حوزه ترخیص گوشی تلفن همراه از گمرک بعد از اجرای طرح رجیستری مشکل جدی وجود داشته باشد، به صورت ویژه این قضایا حل و فصل می‌شود و به عبارتی این کارگروه تضمین کرده که استراتژی پاسخگویی سریع داشته باشد و در صورت بروز بحران احتمالی بلافاصله پاسخگویی سریع داشته باشد.

امیری افزود: طرح رجیستری گوشی تلفن همراه قرار نیست، به صورت سراسری در مورد همه گوشی‌ها اجرا شود، بلکه در مراحل اولیه این طرح برای برخی مدل‌های برندهای گوشی تلفن همراه به اجرا در می‌آید.

مدیرکل دفتر بسترسازی تسهیل تجاری وزارت صنعت بیان داشت: گمرک اعلام کرده در حوزه ترخیص گوشی تلفن همراه وارداتی مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد از گوشی‌های وارداتی قاچاق است و فقط حدود ۱۰ درصد از طریق واردات رسمی به کشور وارد می‌شود.

مدیر پروژه سامانه جامع تجارت ایران بیان داشت: ریشه کن شدن واردات قاچاق موبایل بستگی به چگونگی برداشتن گام‌های ابتدایی طرح دارد که این گام‌ها به صورت حساب شده پیش برود.

امیری اظهار داشت: برای جلوگیری از شکست طرح و جلوگیری از تکرار ناکامی و شکست طرح رجیستری موبایل در سال ۸۵ تمام اقدامات به صورت سنجیده و گام‌به گام در حال انجام است، تا بعد از شروع طرح مصرف‌کنندگان دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۴ میلیون گوشی تلفن همراه به کشور وارد می‌شود، گفت: در صورتی که تمام مراحل طرح به خوبی اجرا شود، پیش‌بینی می‌شود، تا یک سال آینده موضوع واردات غیرقانونی موبایل هم از بین برود.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.