واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:6102
96/07/12 - 16:01

کاهش میزان درآمدهای مالیاتی تا پایان سال

      عضو کمیسیون بودجه مجلس، گفت:دولت از محل کاهش بودجه جاری کسری بودجه را جبران کند، نه اینکه همانند سنوات گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی...
کاهش میزان درآمدهای مالیاتی تا پایان سال

 

 

 

عضو کمیسیون بودجه مجلس، گفت:دولت از محل کاهش بودجه جاری کسری بودجه را جبران کند، نه اینکه همانند سنوات گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تخصیص ها کاهش یابد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ محمد حسینی، با اشاره به تدوین چارچوب بودجه سال ۹۷ از سوی دولت، گفت: بخشنامه و چارچوب بودجه ای که دولت برای سال ۹۷ تدوین کرده به دستگاه ها ارسال شده تا بر این اساس دستگاه‌ها بودجه خود را اعلام کنند، البته در قانون برنامه ششم توسعه در جدول شماره ۴ به صراحت آمار و ارقام بودجه برای سال‌های برنامه مشخص شده است .

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:دولت بر اساس قانون موظف به رعایت قانون برنامه ششم توسعه است، مگر اینکه در زمانی که لایحه را تنظیم و به مجلس ارائه می‌کند، در کمیسیون‌ها از لایحه خود دفاع  و نمایندگان را قانع کند، چون این جدول شماره ۴ جز لاینفک احکام برنامه ششم توسعه است و باید در کمیسیون‌های تخصصی، تلفیق و صحن علنی دو سوم رای رای بیاورد تا نسبت به اعداد و ارقامی که در جدول درج شده تغییراتی حاصل شود.

هیچگاه در بودجه مشاهده نمی‌شود که برای ارز قیمتی در نظر گرفته شود

حسینی با بیان اینکه اعداد و ارقامی که به صورت محاسباتی در بودجه به صورت درآمد برای مبنا قرار دادن برخی ارقام استفاده می‌شود هیچگاه در بودجه منعکس نمی‌شود، ادامه داد: هیچگاه در بودجه مشاهده نمی‌شود که برای ارز قیمتی در نظر گرفته شود و میزان هر بشکه نفت به صراحت مشخص نمی شود که چند دلار است، اما در محاسبات برای دستیابی به اعداد درآمدی حاصل از منابع نفتی و سهم صندوق توسعه ملی این مبانی مدنظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه این مبنا علیرغم اینکه مستتر بوده و در جایی درج نشده اما مبنای ارقام در لایحه بودجه می‌شود، یادآور شد:سیاست ها و مواردی که در ابتدای بخشنامه دولت بر اساس رویکرد فقرزدایی، ایجاد اشتغال مولد و حفظ تورم تک رقمی عنوان شده است سیاست‌هایی بوده که در اسناد بالادستی ابلاغ شده، البته حقوق و مزایا را یک عدد ۵ درصدی اعلام کرده اند و مابقی موارد اعلام شده بر مبنای بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد دیده می شود.
 

مجلس بر اساس اسناد بالادستی و قانون برنامه ششم توسعه لایحه بودجه سال ۹۷ را بررسی می کند

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که دولت بتواند لایحه ای منسجم و بر اساس آمار و ارقام واقعی برای سال ۹۷ به مجلس ارائه کند.

وی بیان اینکه مجلس بر اساس اسناد بالادستی و قانون برنامه ششم توسعه لایحه بودجه سال ۹۷ را بررسی می کند، ادامه داد: مبنای مجلس قانون برنامه ششم توسعه بوده و دولت مکلف به رعایت آن است.

حسینی با اشاره به ارائه گزارش ۵ ماهه تحقق بودجه سال ۹۶ به مجلس اظهار کرد: میزان وصول درآمدها در این ماه ها در بحث مالیاتی به نسبت خوب است،  البته علت آن این است که پایان تیرماه زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی و عملکرد شرکت ها است و پایان خرداد اظهار نامه افراد حقیقی ارائه می شود، لذا در این دو ماه اعداد بزرگی از درآمدهای مالیاتی بسیار بزرگی وصول شده است و پس از این در صورتی که مالیاتی اقساطی شده باشد، وصول می‌شود.

قیمت نفت نسبت به رقم پیش‌بینی شده در بودجه سال ۹۶ کمتر است

وی افزود: وصول درآمدهای مالیاتی نمی‌تواند به صورت کامل مورد تجزیه و تحلیل واقع شود چرا که در ماه‌های پایانی سال این رقم کاهش می یابد.

به گزارش خانه ملت،‌این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه قیمت نفت نسبت به رقم پیش‌بینی شده در بودجه سال ۹۶ کمتر است، ادامه داد:کسری بودجه در سال ٩۶ هنوز مشخص نیست و با گزارش کامل ۶ ماهه میزان تحقق بودجه مشخص می شود که آیا تا پایان سال کسری بودجه وجود دارد یا خیر و از چه راه هایی و چه محل هایی می توان آن را جبران کرد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر در سال جاری کسری بودجه وجود دارد، امیدوارم دولت از محل کاهش بودجه جاری آن را جبران کند، نه اینکه همانند سنوات گذشته از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای تخصیص ها کاهش یابد و از این طریق کسری بودجه جبران شود که مردم از انجام کارهای زیربنایی و زیرساخت ها محروم شوند.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.