واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:6024
96/06/08 - 16:38

راه اندازی بانک قرض الحسنه مشروط به تایید بانک مرکزی

      رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با استقبال از تشکیل بانک قرض الحسنه گفت:هرمجموعه ای که به دنبال راه اندازی بانک قرض الحسنه باشد باید مقررات...
راه اندازی بانک قرض الحسنه مشروط به تایید بانک مرکزی

 

 

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با استقبال از تشکیل بانک قرض الحسنه گفت:هرمجموعه ای که به دنبال راه اندازی بانک قرض الحسنه باشد باید مقررات بانک مرکزی را رعایت و تاییدیه این بانک را اخذ کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص انتشار خبری مبنی بر تاسیس بانک قرض الحسنه بدون رباگفت: اینکه بانک های کشور به سمت رویکرد قرض الحسنه پیش بروند نکته مثبتی است و لازمه توسعه اقتصاد است. 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه به بانکداری اسلامی افزود: اینکه تاسیس بانک قرض الحسنه باید براساس رعایت قوانین جمهوری اسلامی و مقررات بانک مرکزی باشد، یک موضوع بدیهی است.  

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در بسیاری از کشورها رویکرد بانکداری قرض الحسنه مورد توجه قرار گرفته است و در صورتی که به این مهم در ایران نیز توجه شود به وضعیت نابسامان وام های بانکی در کشور کمک می کند.

پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت و گوی خود با  خانه ملت افزود:اگر هر بانک یا صندوق قرض الحسنه ی در کشور بدون رعایت مقررات بانک مرکزی تشکیل شود، قابل قبول نیست.

وی ادامه داد:از تشکیل بانک قرض الحسنه استقبال می شود اما هرمجموعه ای که به دنبال راه اندازی بانک های قرض الحسنه باشد باید چارچوب و قوانین و مقررات بانک مرکزی را رعایت کند و تاییدیه این بانک را اخذ کند در صورت لحاظ موارد مذکور تاسیس بانک قرض الحسنه به نفع اقتصاد کشور است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:نباید اسم یک بانک، قرض الحسنه باشد اما مبانی قرض الحسنه در عملکرد آن بانک، رعایت نشود.اولویت بانک های قرض الحسنه ارائه وام اشتغالزایی است.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.