تعیین مالیات بر ارزش افزوده بخشی از مودیان به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

              از سوی مجلس، تعیین مالیات بر ارزش افزوده گروه هایی از مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده با اعمال ضریب ارزش افزوده فعالیت...

تسهیل مبادلات تجاری از طریق ایجاد شعب بانک‌های ایرانی در هند

      هشتمین نشست بررسی پتانسیل‌های صادراتی کشورهای هدف به کشور هند اختصاص یافت.   معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران که در دو سال گذشته،...

رایزنی برای تاسیس بانک ایرانی در سوئیس

      سفیر سوئیس گفت: با بانک‌های سوئیسی در زمینه‌های پیشنهادی از جمله صدور مجوز تاسیس شعب بانک‌های ایران در این کشور با مقامهای بانکی مذاکره...

کد خبر:5875
96/04/11 - 16:04

نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

      معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر...
نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

 

 

 

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر مرجعی باید به خود اجازه دهد به مسائل تخصصی بانکی ورود کرده و اختلال ایجاد کند؟ شرایط را آنقدر سخت پیش می‌برند که نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ حمید تهرانفر - قائم مقام بانک مرکزی - که تا چندی پیش مسوولیت معاونت نظارت بانک مرکزی را برعهده داشت، امروز در بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی موضوع نظارت را مورد اشاره قرار داد و در توضیحات‌اش از دخالت‌های بی مورد در نظام بانکی و سختی‌هایی که در نتیجه آن برای نظارت ایجاد شده و تحت تاثیر قرارش می‌دهند انتقاد کرد.

وی گفت: متاسفانه هر مرجعی که می‌خواهد در موضوعات بانکی و بانک مرکزی ورود می‌کند و هر یک درخواست‌های خاص خود را دارند. اتفاق‌هایی که به وفور رخ داده و در این شرایط نظارت بانک مرکزی باید آنها را کنترل کند، در حالی که این فضا را بسیار پیچیده خواهد کرد.

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی با بیان این که باید برای نظارت قواعد گذاشت، اظهار کرد: چرا باید هر کسی هر آنچه که به نظرش می‌رسد و توقع دارد را با اعمال فشار بخواهد عملی کند، چگونه می‌توان در چنین شرایطی نظارت دقیقی بر امور بانک‌ها داشت؟

تهرانفر در این باره به اعمال فشارهایی که برای تغییر عملیات حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی وجود داشت اشاره کرد و گفت: زمانی که این موضوع مطرح بود ما در بانک مرکزی به شدت با آن مخالف بودیم چرا که نظارت کارشناسی خود را با توجه به شرایط موجود بانکی داشتیم ولی برخی از مراجع از بیرون چنان پافشاری می‌کردند که با وجود مخالفت ما در نهایت تبدیل حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی رای آورد.

وی یادآور شد: اما این در شرایطی است که دستورالعمل تغییر حسابداری بانک‌ها با مشکل مواجه بوده و در نهایت در چند برگ و کاغذ بدون مهر و نشانی به بانک‌ها ابلاغ شد.

ایسنا

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.