وعده وزارت کار برای پایان دادن به قراردادهای موقت

      یک مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به عزم جزم این وزارتخانه برای پایان دادن به قراردادهای موقت کار، از تشکیل جلسه مشورتی با تشکل‌های...

سود بالای تسهیلات بانکی عامل سونامی تعطیلی صنایع

      عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سود ۳۰ درصدی تسهیلات عامل تعطیلی واحدهای صنعتی است، گفت: باید منابع مالی...

پور ابراهیمی: باید صدای واحدی از تیم اقتصادی دولت آینده شنیده شود

      رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در زمان بررسی و رای اعتماد به وزرای پیشنهاد دولت دوازدهم، هماهنگی تیم اقتصادی...

کد خبر:5875
96/04/11 - 16:04

نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

      معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر...
نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

 

 

 

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر مرجعی باید به خود اجازه دهد به مسائل تخصصی بانکی ورود کرده و اختلال ایجاد کند؟ شرایط را آنقدر سخت پیش می‌برند که نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ حمید تهرانفر - قائم مقام بانک مرکزی - که تا چندی پیش مسوولیت معاونت نظارت بانک مرکزی را برعهده داشت، امروز در بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی موضوع نظارت را مورد اشاره قرار داد و در توضیحات‌اش از دخالت‌های بی مورد در نظام بانکی و سختی‌هایی که در نتیجه آن برای نظارت ایجاد شده و تحت تاثیر قرارش می‌دهند انتقاد کرد.

وی گفت: متاسفانه هر مرجعی که می‌خواهد در موضوعات بانکی و بانک مرکزی ورود می‌کند و هر یک درخواست‌های خاص خود را دارند. اتفاق‌هایی که به وفور رخ داده و در این شرایط نظارت بانک مرکزی باید آنها را کنترل کند، در حالی که این فضا را بسیار پیچیده خواهد کرد.

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی با بیان این که باید برای نظارت قواعد گذاشت، اظهار کرد: چرا باید هر کسی هر آنچه که به نظرش می‌رسد و توقع دارد را با اعمال فشار بخواهد عملی کند، چگونه می‌توان در چنین شرایطی نظارت دقیقی بر امور بانک‌ها داشت؟

تهرانفر در این باره به اعمال فشارهایی که برای تغییر عملیات حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی وجود داشت اشاره کرد و گفت: زمانی که این موضوع مطرح بود ما در بانک مرکزی به شدت با آن مخالف بودیم چرا که نظارت کارشناسی خود را با توجه به شرایط موجود بانکی داشتیم ولی برخی از مراجع از بیرون چنان پافشاری می‌کردند که با وجود مخالفت ما در نهایت تبدیل حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی رای آورد.

وی یادآور شد: اما این در شرایطی است که دستورالعمل تغییر حسابداری بانک‌ها با مشکل مواجه بوده و در نهایت در چند برگ و کاغذ بدون مهر و نشانی به بانک‌ها ابلاغ شد.

ایسنا

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.