حذف حریم صنفی موجب رقابت ناسالم در فضای کسب و کار شده است/ می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم

      علی بهرمند گفت: می‌توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم و سهم بیشتری از چرخه اقتصادی کشور و ارزآوری را بر عهده بگیریم. علی بهرمند رئیس...

افتتاح نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست

      نمایشگاه بین المللی ایران پلاست صبح امروز با حضور اسحاق جهانگیری افتتاح شد. معاون اول رئیس جمهوری پس از گشایش رسمی یازدهمین نمایشگاه...

دریافت جایزه بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای متوسط در غرب آسیا توسط فروشگاه‌ رفاه

      هشتمین اجلاس تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام با حضور بیش از ۵۰ مقام رسمی، تجار، بازرگانان و کارآفرینان کشورهای مطرح اقتصادی در مرکز...

کد خبر:5875
96/04/11 - 16:04

نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

      معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر...
نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است

 

 

 

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی از دخالت‌های نابه‌جا در امور بانکی و به ویژه بانک مرکزی به شدت انتقاد کرد و گفت که چرا هر کسی و از هر مرجعی باید به خود اجازه دهد به مسائل تخصصی بانکی ورود کرده و اختلال ایجاد کند؟ شرایط را آنقدر سخت پیش می‌برند که نظارت بانک مرکزی سر به دیوار کوبیدن است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران،‌ حمید تهرانفر - قائم مقام بانک مرکزی - که تا چندی پیش مسوولیت معاونت نظارت بانک مرکزی را برعهده داشت، امروز در بیست و هفتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی موضوع نظارت را مورد اشاره قرار داد و در توضیحات‌اش از دخالت‌های بی مورد در نظام بانکی و سختی‌هایی که در نتیجه آن برای نظارت ایجاد شده و تحت تاثیر قرارش می‌دهند انتقاد کرد.

وی گفت: متاسفانه هر مرجعی که می‌خواهد در موضوعات بانکی و بانک مرکزی ورود می‌کند و هر یک درخواست‌های خاص خود را دارند. اتفاق‌هایی که به وفور رخ داده و در این شرایط نظارت بانک مرکزی باید آنها را کنترل کند، در حالی که این فضا را بسیار پیچیده خواهد کرد.

معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی با بیان این که باید برای نظارت قواعد گذاشت، اظهار کرد: چرا باید هر کسی هر آنچه که به نظرش می‌رسد و توقع دارد را با اعمال فشار بخواهد عملی کند، چگونه می‌توان در چنین شرایطی نظارت دقیقی بر امور بانک‌ها داشت؟

تهرانفر در این باره به اعمال فشارهایی که برای تغییر عملیات حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی وجود داشت اشاره کرد و گفت: زمانی که این موضوع مطرح بود ما در بانک مرکزی به شدت با آن مخالف بودیم چرا که نظارت کارشناسی خود را با توجه به شرایط موجود بانکی داشتیم ولی برخی از مراجع از بیرون چنان پافشاری می‌کردند که با وجود مخالفت ما در نهایت تبدیل حسابداری بانک‌ها از نقدی به تعهدی رای آورد.

وی یادآور شد: اما این در شرایطی است که دستورالعمل تغییر حسابداری بانک‌ها با مشکل مواجه بوده و در نهایت در چند برگ و کاغذ بدون مهر و نشانی به بانک‌ها ابلاغ شد.

ایسنا

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.