واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:5817
95/12/11 - 14:04

عضو انجمن حسابداران خبره: بانک ها در نوک پیکان بین المللی شدن حسابرسی مالی قرار دارند

      هدف سیستم بین المللی گزارشگری مالی این است که تاویل و تفسیر واحدی از گزارش های مالی صورت بگیرد تا هر کسی در هر جایی یک برداشت و تعبیر...
عضو انجمن حسابداران خبره: بانک ها در نوک پیکان بین المللی شدن حسابرسی مالی قرار دارند

 

 

 

هدف سیستم بین المللی گزارشگری مالی این است که تاویل و تفسیر واحدی از گزارش های مالی صورت بگیرد تا هر کسی در هر جایی یک برداشت و تعبیر واحد از صورت های مالی داشته باشد.

به دلیل معاملاتی که با کشورهای خارجی داریم باید از سیستم بین المللی حسابداری استفاده کنیم و برای سیستم بانکی نیز الزام آور است و اساسا بانک ها در نوک پیکان بین المللی شدن حسابرسی مالی قرار گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران به نقل از سنا،هوشنگ خستویی حسابدار رسمی و عضو انجمن حسابداران خبره با بیان مطلب فوق  گفت: سیستم بین المللی IFRSنخستین گام هایش را در صنایعی مانند بانک و بیمه گذاشته و ضرورتا نباید دربرگیرنده همه بنگاه های اقتصادی و مالی باشد.

وی در ادامه افزود: هدف سیستم بین المللی گزارشگری مالی این است که تاویل و تفسیر واحدی از گزارش های مالی صورت بگیرد تا هر کسی در هر جایی یک برداشت و تعبیر واحد از صورت های مالی داشته باشد. این حسابدار رسمی تاکید کرد: پس از برجام به دلیل رونق در معاملاتی که با کشورهای خارجی یوجود آمد ضرورت استفاده از سیستم بین المللی حسابداری بیشتر مورد توجه قرار گرفت اما استفاده از این سیستم برای نظام بانکی یک امر الزام آور است.
 

وی تصریح کرد: بانک ها باید در این قالب گزارشگری صحبت کنند چون اساسا بانک ها در نوک پیکان بین المللی شدن حسابرسی مالی قرار گرفته اند.

خستویی در ادامه این گفتگو به برگزاری کنگره جهانی حسابداران که هر چهار سال یک بار برگزاری می شود اشاره کرد و گفت: این کنگره در مالزی، فنلاند، ترکیه و رم برگزار شده است که مباحث مهم دنیا در ارتباط با حسابداری در آن مطرح می شود مانند حسابداری محیط زیست که در مالزی مطرح شد.

وی ابراز داشت: در این گنگره همچنین تاکید شد همه کشورها باید به سمت حسابداری جهانی حرکت کنند زیرا خیلی از کشورها اینگونه نیستند، به خصوص با توجه به دو مکتب حسابداری که در دنیا وجود دارد؛ ضرورت یک زبان مشترک جهانی بیش از پیش در جامعه جهانی به چشم می خورد. 

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.