واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:5790
95/11/06 - 16:22

بیمه نشدگان پلاسکو حقوق بیکاری می گیرند

      رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان گفت: بنیاد مستضعفان سه فروشگاه قدس مولوی، میدان خراسان و زرتشت غربی را برای اسکان موقت کسبه...
بیمه نشدگان پلاسکو حقوق بیکاری می گیرند

 

 

 

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان گفت: بنیاد مستضعفان سه فروشگاه قدس مولوی، میدان خراسان و زرتشت غربی را برای اسکان موقت کسبه ساختمان پلاسکو پیشنهاد داده است.
به گزارش بلاغ، مجتبی درودیان در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به برگزاری جلسه امروز با حضور کسبه ساختمان پلاسکو، گفت: در این جلسه آخرین تصمیمات کمیته‌ای که روز گذشته به ریاست محمد شریعتمداری معاون رییس جمهوری و با عضویت معاون حقوقی رییس جمهوری، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، رئیس بنیاد مستضعفان، ۶ وزیر کابینه به همراه رئیس کل بانک مرکزی، شهردار تهران و اتاق اصناف ایران تشکیل شد به سمع اصناف ساختمان پلاسکو رسید.

وی در مورد تصمیمات و جزئیات جلسه افزود: این کارگروه تصمیمات مهمی در راستای رفع مشکلات اصناف اتخاذ کرده است که پس از تصویب هیات وزیران به اجرا درخواهد

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان بیان داشت: در جلسه مذکور مقرر شد تا کسبه این ساختمان شامل بخشودگی جرایم بیمه تامین اجتماعی شوند.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تصریح کرد: همچنین علاوه بر پرداخت حقوق بیکاری به کلیه بیمه شدگان ساختمان پلاسکو در این کمیسیون مقرر شده تا ۴ ماه بیمه بیکاری حتی به کارگرانی که بیمه نبوده‌اند تعلق گیرد.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تصریح کرد: البته اگر این افراد قبل از ۴ ماه در کار دیگری مشغول شوند، بیمه بیکاری آنها قطع می‌شود.

درودیان تصریح کرد: پرداخت وام ۳۰۰ میلیون تومانی با تنفس یک ساله و باز پرداخت ۳۶ ماهه هم از دیگر مصوبات آن جلسه بوده که امروز به کسبه ساختمان پلاسکو اعلام شد.

وی در مورد مکانی برای اسکان کسبه آسیب‌دیده پلاسکو گفت: مکان‌های مختلفی برای این منظور پیشنهاد شده است که از جمله این مکان‌ها می‌توان به دو پاساژ در خیابان جمهوری اشاره کرد.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروش بیان داشت: همچنین سعیدی‌کیا نماینده بنیاد مستضعفان سه فروشگاه قدس مولوی، قدس میدان خراسان و قدس زرتشت غربی را برای اسکان موقت کسبه ساختمان پلاسکو پیشنهاد داده است.

درودیان افزود: این مسئله از طریق اتاق اصناف ایران پیگیری می‌شود و نتایج آن برای تصمیم‌گیری به هیات دولت اعلام می‌شود.

وی افزود: البته تمایل کسبه ساختمان پلاسکو برای اسکان در یک مکان واحد و نزدیک به خیابان جمهوری است.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.