واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4904
94/08/30 - 10:14

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس خبر داد: تشکیل کارگروه احیای وزارت بازرگانی در مجلس با 15 عضو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش بازرگانی باید عملکرد قوی‌تری در شرایط فعلی کشور و بعد از اجرای برجام داشته...
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس خبر داد: تشکیل کارگروه احیای وزارت بازرگانی در مجلس با 15 عضو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش بازرگانی باید عملکرد قوی‌تری در شرایط فعلی کشور و بعد از اجرای برجام داشته باشد، گفت: کارگروه احیای وزارت بازرگانی با تکمیل 15 نفر عضو و مشخص شدن رئیس آغاز به کار می‌کند.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اعلام آخرین اقدامات صورت گرفته برای احیای وزارت بازرگانی، اظهار کرد:  هفته گذشته در کمیسیون صنایع مجلس، اعضای کارگروه احیای وزارت بازرگانی از این کمیسیون شناخته شدند.

وی افزود: برای تشکیل این کارگروه از اعضای سایر کمیسیون‌های اقتصادی مجلس مانند کشاورزی و اقتصاد نیز دعوت به عمل آمده است تا با تکمیل 15 نفر و شناسایی رئیس، این کارگروه برای پیگیری موضوع شروع به کار کند.

سبحانی‌فر در پاسخ به این سؤال "با توجه به عمر باقی‌مانده از مجلس نهم، عملکرد این کارگروه در مدت باقی‌مانده به نتیجه خواهد رسید یا خیر؟" گفت: اگر کاری ضرورت داشته باشد، در هر مقطعی پیگیری می‌شود و در صورتی که افراد دیگری در مجلس دهم روی کار بیایند، این موضوع را پیگیری می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس  ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلی از 4 وزارتخانه صنایع کوچک، صنایع بزرگ، معدن و بازرگانی ایجاد شده  و مسئولیت سنگینی را به‌عنوان یک وزارتخانه قبول کرده است.

وی اضافه کرد: از طرفی نیز ماهیت دو بخش صنعت و بازرگانی با یکدیگر همخوانی ندارد و ایجاب می‌کند که از یکدیگر جدا شوند تا بدین ترتیب کارها روان و تخصصی‌تر انجام شود.

سبحانی‌فر تصریح کرد: در شرایط فعلی و حضور در شرایط پساتحریم ما نیازمند عملکرد قوی‌تری در بخش تجارت به‌ویژه صادرات هستیم که با تخصصی شدن وزارتخانه یادشده صورت می‌پذیرد.

وی در پایان گفت: تخصص و نگاه آقای نعمت‌زاده صنعتی است، اما در حال حاضر بر اساس قانون، مسئولیت تجارت کشور نیز به‌صورت غیرتخصصی به‌عهده ایشان گذاشته شده است.