واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4823
94/08/23 - 10:22

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل: سود طرح وام ۲۵ میلیونی خودرو تنها به جیب کارخانه‌داران می‌رود

غلامحسین قاسمیان، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در گفتگو با «نسیم» و در رابطه با بازار کنونی خودرو بیان داشت: در حال حاضر بازار ماشین...
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل: سود طرح وام ۲۵ میلیونی خودرو تنها به جیب کارخانه‌داران می‌رود

غلامحسین قاسمیان، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در گفتگو با «نسیم» و در رابطه با بازار کنونی خودرو بیان داشت: در حال حاضر بازار ماشین خودرو راکد است و هیچ گونه خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد، بسیاری از همکاران ما نیز شغل خود را عوض کرده و به کار دیگری روی آورده‌اند، زیرا می بینند که بیش از 7 ماه از سال گذشته اما هیچ گونه رونقی در بازار ایجاد نشده اما وزارت دارایی مالیات زیادی می‌گیرد و علاوه برآن مالیات بر ارزش افزوده نیز از نمایشگاه‌ها گرفته شود.

وی ادامه داد: طرح اعطای وام 25 میلیونی خودرو نیز تا به حال هیچ تغییری در بازار خودرو ایجاد نکرده و روند جدیدی نیز صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تأکید کرد: این طرح تنها برای کارخانه‌داران خوب است و به نفع خودروسازان است که از این طریق می‌توانند خودروهای خود را به فروش برسانند.

وی افزود: کاش به جای این طرح افرادی را که ماشین‌های فرسوده داشتند، در اولویت می‌گذاشتند تا این‌ها می‌توانستند ماشین‌های خود را تعویض کنند.

وی اظهار داشت: سود این وام بالا است به طوری که در نهایت چند میلیون بر روی یک خودرو کشیده می‌شود باز هم با این حال امیدواریم که این طرح بتواند تکانی به بازار دهد.

وی در رابطه با بحث واردات ماشین به داخل کشور گفت: چنان چه قرار باشد واردات صورت بگیرد ماشین‌های 2016 وارد کشور خواهند شد که قیمت‌هایشان نیز به مراتب بالاتر است لذا مشتری و تقاضای زیادی نخواهند داشت. این ماشین‌ها نیز اکثرا از طریق دبی وارد می‌شود و همین هم قیمت ماشین را بالاتر خواهد برد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌های خودرو تأکید کرد: اگر کسی قصد خرید ماشین خارجی را دارد الان بهترین زمان است زیرا بعید می‌دانم قیمت‌ها از این پایین‌تر بیاید.

وی در رابطه با استقبال مردم از وام 25 میلیونی خودرو گفت: کمپین‌های ضد خودرو تأثیری نتوانست بر روی مردم بگذارد و خوشبختانه شاهد بودیم که مردم با استقبال زیادی از این طرح 25 میلیونی استقبال کردند. اگر دست مردم را آزاد می‌گذاشتند و می‌گفتند می‌توانند با این وام ماشین خارجی نیز بخرند شاید می‌شد امیدوار بود که بازار خودرو تکانی بخورد اما در حال حاضر بازار در رکود کامل به سر می‌برد.