واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4785
94/08/19 - 11:46

جزئیات مذاکرات اشتغالی تهران-مسکو/ طرح اعزام نیروی کار به روسیه

وزیر کار گفت: در زمینه اعزام نیروی کار به روسیه و تبادل تجربیات در این بخش می‌توانیم همکاری داشته باشیم. به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی...
جزئیات مذاکرات اشتغالی تهران-مسکو/ طرح اعزام نیروی کار به روسیه

وزیر کار گفت: در زمینه اعزام نیروی کار به روسیه و تبادل تجربیات در این بخش می‌توانیم همکاری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی در دیدار با همتای روسی خود با بیان اینکه دستاوردهای خوبی در زمینه مشاغل سخت، حمایتی، فنی و حرفه ای و سایر حوزه ها به دست آورده ایم، گفت: می توانیم با کشور روسیه تبادل دانش و آموزش فنی و حرفه ای داشته باشیم.

وزیر کار در حاشیه امضا این تفاهم نامه و در دیدار با وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی فدراسیون روسیه و هیات همراهش به زمینه های همکاری میان دو کشور اشاره کرد و اظهارداشت: دو کشور می توانند در زمینه بیمه و تامین اجتماعی، روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش‌های فنی و حرفه ای و تخصصی، حمایت‌های اجتماعی و بهزیستی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

ربیعی افزود: همچنین در زمینه اعزام نیروهای ایرانی به روسیه جهت دانش افزایی و تبادل تجربیات نیز می توانیم همکاری داشته باشیم.

وی در ادامه نسبت به همکاری با روسیه در زمینه ایمنی و بهداشت کار نیز اظهار امیدواری کرد و اظهارداشت: از آنجایی که شما نیز در وزارت کار و حمایت‌های اجتماعی رسیدگی به معلولان را عهده دار هستید، می توانیم در راستای رسیدگی به مسائل معلولان نیز با یکدیگر تبادل دانش و همکاری داشته باشیم.

همچنین «ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی روسیه در این دیدار با تاکید بر اینکه دو کشور در زمینه صندوق‌های بیمه ای و بازنشستگی شباهت‌های بسیار زیادی به یکدیگر دارند، خاطرنشان کرد: در کشور ما به تعداد زیادی از افراد یارانه پرداخت می شود که درصدد هستیم با شناسایی افراد پُردرآمد نسبت به قطع یارانه اقشار مرفه و تخصیص یارانه به افراد فقیر اقداماتی را انجام دهیم.

وی، ایران را کشوری با قدمت تاریخی دانست و افزود: براساس نظرات کارشناسانه، زمینه های همکاری را با ایران بیش از قبل پیش خواهیم برد و راهکارهای تقویت سیستم های بازنشستگی و تامین اجتماعی و تربیت پرسنل جدید را پی خواهیم گرفت.

وزیر کار و حمایت‌های اجتماعی روسیه گفت: بالا بردن تخصص افراد شاغل در بخش‌های دولتی از دیگر اهداف ما به شمار می رود و بر همین اساس، ۶۰۰ سند استانداردسازی تخصصی تهیه کرده ایم تا بدانیم از کارکنان دقیقا چه توقعاتی داریم.

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.