واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4774
94/08/19 - 09:26

سه روز تا گردهمآیی بزرگان بورس خاورمیانه

مدیران عامل بورس‌های پیشرو خاورمیانه برای بحث درباره فرصت های سرمایه گذاری در بازار بورس موندو ویژن لندن شرکت خواهند کرد.   چهار مدیر ارشد...
سه روز تا گردهمآیی بزرگان بورس خاورمیانه

مدیران عامل بورس‌های پیشرو خاورمیانه برای بحث درباره فرصت های سرمایه گذاری در بازار بورس موندو ویژن لندن شرکت خواهند کرد.

 

چهار مدیر ارشد بورس اوراق بهادار خاورمیانه برای صحبت از فرصتهای سرمایه گذاری در روز پنجشنبه 21 آبان ماه در لندن حضور خواهند داشت.

 

پانل گفت‌وگو "گشایش بازارهای خاورمیانه" با حضور سخنرانانی چون حسن قالیباف اصل - مدیرعامل بورس تهران، گورانج دسای - مدیرعامل بورس دوبی، معَمّر چاکر، مدیر بازار مشتقه بورس استانبول و امیر هامونی - مدیر عامل فرابورس ایران نیز در بازار موند ویژن لندن برگزار خواهد شد.

هربی اسکیت، مدیر اجرایی بازار موندو ویژن درباره برنامه‌های این رویداد گفت: فرصتهای سرمایه گذاری در خاورمیانه در حال افزایش است. از این رو پانل گفت‌وگو خاورمیانه بر اشتیاق درحال افزایش سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه ترکیه و تهران بعنوان فرصت های بزرگ سرمایه گذاری جهانی متمرکز خواهد شد.

وی با اشاره به اختصاص یافتن پانل گفت و گو خاورمیانه افزود: در خاورمیانه علاقه مندی به سرمایه گذاری در بازارهای بورس خاورمیانه دیده شده و اختصاص یافتن بخشی از این رویداد به این منطقه منطقی بنظر می آید و پیش بینی می شود که بدلیل وجود ظرفیت سرمایه گذاری نتیجه چشمگیری در سرمایه گذاری های آتی بوجود آید.

مدیر بازار بورس موندو ویژن هم چنین درباره موانع رقابتی بازار بورس تهران در دوران پسا تحریم گفت: با وجود گشایش بازار عربستان سعودی به روی سرمایه گذاران خارجی، حضور بازارهای بورس امارت متحده عربی، کویت و بحرین برای بهبود فرایند داد و ستد و تشویق سرمایه گذار به سوی بازارهایشان، بازرهای سرمایه ایران در زمان لغو تحریم‌ها با رقابت سختی برای تشویق سرمایه گذار خارجی مواجه خواهند شد.

از این گذشته اسکیت با اشاره به رشد بازار بورس استانبول درباره حضور پررنگ ترکیه در این رویداد گفت: بورس استانبول در قلب جاه طلبی ترکیه برای تبدیل شدن به مرکز مالی منطقه با برنامه ریزی جدیدی در حوزه عرضه عمومی سهام‌ها، از هم اکنون برای شرکت در بازار سال آتی و شرکت در عقود مالی چون بازار بورس لندن برنامه ریزی کرده است.

این گفته در حالی است که چندی پیش بورس تهران و بورس استانبول تعهد نامه سهول گشایش بازار خارجی و تجارت و سرمایه گذاری دو طرفه در بازارهای بورسی امضا کردند.

وی در خصوص شراکت بازار بورس ترکیه و لندن تشریح کرد: پیمان شراکت تجاری دو بورس ترکیه و لندن با آغاز داد و ستد شاخص های کمی بازار مشتقه کالاهای ترکیه در بازار مشتقه لندن در اوایل سال جاری بسته شد. همچنین بورس استانبول تعهد نامه با بازار کالا دوبی امضا کرده است که تجارت دوطرفه دوبی و استانبول را با فراهم ساختن خدمات عضویت برای طرفین اعضا بهبود می بخشد. از این رو ترکیه به عنوان پلی بین آسیا و اروپا از لحاظ جغرافیایی در مرکز معاملات مالی قرار خواهد گرفت.

این گفته در حالی است که تونکای دینچ، مدیرعامل بورس اوراق بهادار استانبول نیز در کنفرانس "داد و ستدهای کلیدی تجارت" درباره پیشرفت بازارهای ترکیه و آمادگی برای عرضه عمومی سهام های بورس استانبول در سال 2016 سخنرانی خواهد داشت.

موندو ویژن منبع اطلاع رسانی پیشرو در زمینه بازارهای تجاری است که سالانه رویدادی یک روزه و منحصر برای رهبران جهانی بازار بورس و اوراق بهادار برگزار می کند و طی 9 سال اخیر با گردهمآیی مدیران ارشد بازارهای مالی و تجاری به همراه واسطه گران، عرضه کنندگان و مشتریان شان کوشیده تا بستری برای بحث درباره موضوعات مهم حوزه تجارت فراهم آورد. شرکت کنندگان نیز این رویداد را بخاطر فرصت های ارتباطی بی نظیرش با ارزش تلقی می کنند.