واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4602
94/08/06 - 09:23

همزمان با سفر مدیران ارشد یک غول نفتی جهان به تهران: اولین بسته تکنولوژی صنایع نفت و گاز ایران رونمایی می‌شود

همزمان با سفر مدیران ارشد یک غول نفتی جهان، اولین سمینار معرفی بسته جدید فن‌آوری و تکنولوژی‌های صنایع پالایش نفت، گاز و پتروشیمی فردا در...
همزمان با سفر مدیران ارشد یک غول نفتی جهان به تهران:  اولین بسته تکنولوژی صنایع نفت و گاز ایران رونمایی می‌شود

همزمان با سفر مدیران ارشد یک غول نفتی جهان، اولین سمینار معرفی بسته جدید فن‌آوری و تکنولوژی‌های صنایع پالایش نفت، گاز و پتروشیمی فردا در تهران برگزار می‌شود.

 

سمیرا موسوی خواه، دبیر این سمینار با بیان اینکه در شرایط فعلی ایران ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران به بیش از 60 میلیون تن و ظرفیت پالایش نفت ایران به حدود یک میلیون و 850 هزار بشکه در روز رسیده است، گفت: بر این اساس با لغو تحریم‌ها قرار است با ورود تکنولوژی و فنآوری‌های روز جهان در کنار سرمایه و منابع مالی، ظرفیت تولید پتروشیمی ایران با افزایش دو برابری به بیش از 100 میلیون تن در سال افزایش یابد.

وی با اعلام اینکه علاوه بر این ظرفیت پالایش نفت ایران هم با احداث طرح‌های جدید پالایشگاهی همچون ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، مجتمع پالایشی سیراف و آناهیتای کرمانشاه حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش می یابد، تصریح کرد: در صنعت گاز هم ظرفیت پالایش گاز طبیعی ایران از حدود 650 میلیون مترمکعب فعلی به حدود یک میلیارد و 200 تا یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب در روز افزایش می یابد.

دبیر سمینار معرفی فن آوری‌های جدید نفت، گاز و پتروشیمی اظهار داشت: همزمان با برنامه ریزی به منظور افزایش ظرفیت تولید و پالایش گاز طبیعی، محصولات نفتی و پتروشیمی کشور در دوران پسا تحریم، ورود و بومی سازی تکنولوژی‌های روز جهان یکی از مهمترین سیاست های نفتی ایران در دوران لغو تحریم‌ها است.

موسوی خواه با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این سمینار در راستای سیاست‌های کلان دولت و کشور در دوران لغو تحریم ها است، تاکید کرد: انتقال دانش، فن آوری و بومی سازی تکنولوژی‌های پیچیده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یکی از مهمترین هداف صنعت نفت کشور در دوران پسا تحریم است.

وی با یادآوری اینکه بر این اساس فردا با سفر مدیران شرکت گلوبال اسپشیالتی کمیکالز به تهران در یک سمینار تخصصی به طور رسمی از بسته های جدید تکنولوژیک و فنآوری مورد استفاده در طرح‌های پالایش نفت، گاز و پتروشیمی رونمایی خواهد شد، بیان کرد: این سمینار یک روزه، با رویکردمعرفی وارائه محصولات ویژه شیمیایی وپتروشیمیایی مورداستفاده درصنایع نفت،گاز،پالایش وپتروشیمی وارائه خدمات بازیافت موادشیمیایی وکنترل انتشارآلایندگی‌های زیست‌محیطی با مشارکت یک شرکت ایرانی در تهران برگزارخواهد شد.

موسوی خواه تاکید کرد: ارائه فناوری و تکنولوژی‌های جدید به منظور فرآورش وتولیدگازطبیعی، فرآورده‌های نفتی وانواع محصولات پتروشیمیایی، تکنولوژی بازیافت موادشیمیایی درمجتمع‌های پتروشیمی،پالایشگاه‌های نفت وگازوارتقای سطح کیفی محصولات همزمان با کاهش هزینه‌های تولیداز مهم‌ترین اهداف برگزاری این سمینار یک روزه است.

بر این اساس خالص‌سازی اتانول‌آمین‌های مصرفشده درپالایشگاه‌های گازبه منظورشیرین‌ سازی گازترش، خالص‌سازی گلایکول‌های مصرفی درتصفیه وفرآورش گازطبیعی،بازیابی سولفولان درآروماتیک‌زدایی حلال‌هابه منظوراستخراج بنزن،تولوئن وزایلین ازبرش‌های هیدروکربوری وبازیابی منواتیلن گلایکول مصرفی درسکوهای تولیدگاز درآبهای عمیق از مهمترین فنآوری های ارائه شده در این گردهمایی تخصصی خواهد بود.