واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4557
94/08/04 - 10:35

با توتال و لوک اویل دوباره مذاکره می کنیم

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه، اعلام کرد: تاکنون توافق...
با توتال و لوک اویل دوباره مذاکره می کنیم

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه، اعلام کرد: تاکنون توافق مقدماتی به منظور فروش نفت خام به این دو شرکت نفتی جهان حاصل شده است.

 

سیدمحسن قمصری از انجام دور جدید مذاکرات با شرکت‌های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه خبر داد و گفت: مهم ترین محور انجام این مذاکرات فروش نفت خام بوده است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر این که تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت های بزرگ نفتی جهان به منظور امضای قرارداد جدید فروش نفت خام در دوران پسا تحریم انجام گرفته است، تصریح کرد: روند مذاکرات نفتی با توتال و لوک اویل هم مطلوب ارزیابی می شود و توافق‌های مقدماتی و اولیه به منظور فروش نفت خام با این دو شرکت حاصل شده است.

این مقام مسئول همچنین اخیرا در گفت و گو با پایگاه خبری شرکت نفت با اشاره به اظهار تمایل پالایشگاه ‌های ژاپنی برای افزایش واردات نفت از ایران، اعلام کرده بود: ایران به دنبال کسب سهمی ۱۰ درصدی از بازار ۳.۵ میلیون بشکه‌ای نفت در ژاپن است.

در همین حال، استفان میشل مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای توتال فرانسه هفته گذشته در کنفرانسی در تهران با اشاره به آمادگی این شرکت فرانسوی به منظور بازگشت صنعت نفت ایران، بیان کرده بود: توتال آماده تامین فاینانس و تامین فناوری‌های مورد نیاز صنعت نفت و گاز ایران است.

این در حالی است که بیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه مرداد ماه سال جاری در تهران دیدار و گفتگوهایی انجام داده اند.

وزیر نفت، شرکت توتال را یکی از شرکت‌های پیشتاز فرانسوی در زمینه استخراج نفت در ایران عنوان کرد و تاکید کرده بود: فصل جدیدی از همکاری با شرکت توتال فرانسه برای توسعه میدان های نفتی ایران آغاز خواهد شد.