مشمولان مالیات سکه در سامانه مالیاتی ثبت‌نام کنند

      نادر جنتی اعلام کرد: خریداران سکه باید با مراجعه به نشانی اینترنتی www.tax.gov.ir کد ملی خود را در بخش «مالیات مقطوع دریافت‌کنندگان سکه» وارد...

تخصیص دلار 4200 تومانی به واردات ماندگار است

      معاون وزیر صنعت اعلام کرد که این وزارت خانه با حذف ارز 4200 تومانی مخالف است. به گفته عباس قبادی  قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد اکنون شرایط...

خیز ایران برای جذب گردشگران در دوران تحریم

در شرایطی که تحریم های آمریکا و وضع قوانین علیه ایران می تواند صنعت گردشگری کشورمان را تحت تاثیر خود قرار دهد و ایران را از لیست گردشگران خارجی...

کد خبر:4468
94/07/27 - 09:11

مدیرامور اوپک و روابط با مجامع انرژی: عربستان، کاهش تولید نفت خود را به کاهش تولید روسیه مشروط کرده است

مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی گفت: عربستان کاهش تولید نفت خود را منوط به کاهش تولید از سوی روسیه دانست و روسیه نیز اعلام کرده به دلیل...
مدیرامور اوپک و روابط با مجامع انرژی: عربستان، کاهش تولید نفت خود را به کاهش تولید روسیه مشروط کرده است

مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی گفت: عربستان کاهش تولید نفت خود را منوط به کاهش تولید از سوی روسیه دانست و روسیه نیز اعلام کرده به دلیل مسائل تکنیکی چاهها در سیبری حاضر به کاهش تولید نفت خود نیست چون در آن صورت بخشی از تولید نفت خود را از دست خواهد داد.

 

 مهدی عسلی درباره نشست کارشناسی اعضای اوپک و غیراوپک که قرار است روز چهارشنبه در مقر این سازمان در وین برگزار شود، اظهار داشت: این نشست به درخواست وزیر نفت ونزوئلا برگزار می شود و در آن قرار است درباره راههای بهبود و افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی بحث شود.
وی یکی از راههای افزایش قیمت نفت را در بازارهای جهانی کاهش تولید نفت عنوان کرد و گفت: مازاد عرضه نفت در بازار سبب کاهش قیمت نفت شده است و کاهش تولید نفت می تواند سبب بهبود قیمت نفت شود.
عسلی با تاکید بر اینکه نشست روز چهارشنبه کاملا کارشناسی است و منجر به تصمیم گیری نخواهد شد، تصریح کرد: نتیجه این نشست در اختیار وزیران قرار خواهد گرفت.
وابستگی شدید ونزوئلا به درآمدهای نفتی سبب شد این کشور چندی پیش با رفتن قیمت نفت به زیر ٥٠ دلار خواستار برگزاری نشست اضطراری اوپک شود که البته برگزاری این نشست به نتیجه نرسیده است، با این حال، این کشور دست از تلاش برنداشته و علاوه بر دیدار نمایندگان این کشور با وزیر نفت روسیه، با تنی چند از وزرای نفت عضو اوپک نیز رایزنی کرده تا شاید آنها را متقاعد به کاهش تولید نفت کند اما آنچه مبرهن است تاکنون تلاشهای این کشور به نتیجه نرسیده است. 
اوپک از سال ٢٠١١ سالانه تنها ٢ نشست برگزار کرده است؛ اعضای اوپک اغلب در دوره های پیشین سقوط قیمتها گردهم آمده اند در دهه ٢٠٠٠ میلادی سالانه هشت نشست برگزار می کردند و برخی نشست ها تنها به بحثی کوتاهی در طول روز خلاصه می شد.
آذربایجان که تولیدکننده عمده نفت منطقه قفقاز است، اعلام کرده که در این نشست شرکت نخواهد کرد.