واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4264
94/07/13 - 10:04

سرمایه‌گذاری‌های نفتی 20 درصد کاهش می‌یابد

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: سرمایه‌گذاری نفتی در جهان امسال در مسیر کاهش 20 درصدی قرار دارد.   فاتح بیرول رییس آژانس بین‌المللی انرژی...
سرمایه‌گذاری‌های نفتی 20 درصد کاهش می‌یابد

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: سرمایه‌گذاری نفتی در جهان امسال در مسیر کاهش 20 درصدی قرار دارد.

 

فاتح بیرول رییس آژانس بین‌المللی انرژی گفت: سرمایه‌گذاری نفتی جهانی امسال در مسیر کاهش 20 درصدی است که بیشترین کاهش سرمایه‌گذاریها در طول تاریخ خواهد بود.

نصف شدن قیمت نفت در سال گذشته به درآمد شرکت‌های نفتی لطمه زده و در حال ناامید کردن آنها از سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف و تولید نفت است.

فاتح بیرول در کنفرانس خبری در حاشیه نشست وزرای انرژی گروه 20 در استانبول گفت:‌ ما انتظار داریم امسال سرمایه‌گذاری جهانی در بخش نفت 20 درصد کمتر از سال 2014 باشد. این بیشترین کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در تاریخ صنعت نفت جهانی است.

کاهش قیمت نفت به کمتر از 50 دلار در هر بشکه به برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ نفتی بین‌المللی و شرکتهای نفتی دولتی و شرکت‌های مستقل لطمه زده و آنها مجبور به پیدا کردن راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود شده‌اند.

کاهش سرمایه‌گذاری، ارتقای میادین موجود و اکتشافات نفتی را به تاخیر خواهد انداخت و این به معنای این است که عرضه نفت در سالهای پیش رو کاهش خواهد یافت.

برخی تحلیلگران احیای بخش نفت و گاز و پایین ماندن قیمت‌ها قبل از افزایش را پیش‌بینی کرده اند.

شرکت تحقیقاتی مورنینگ استار در روزهای گذشته پیش‌بینی کرد که بازارهای نفتی در زودترین زمان ممکن در سال 2017 تعادل خود را مجددا به دست خواهد آورد.