واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:4166
94/07/06 - 14:02

موافقت بانک مسکن با پرداخت وام شناور ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت

جمشید برزگر در نشست خبری در پاسخ به تسنیم با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای...
موافقت بانک مسکن با پرداخت وام شناور ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت

جمشید برزگر در نشست خبری در پاسخ به تسنیم با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه در بخش مسکن مطرح و به دولت ارائه شده است.

وی از اعلام آمادگی بانک مسکن برای پرداخت وام 100 میلیون تومانی خرید مسکن خبر داد و در پاسخ به تسنیم، گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و به انبوه‌سازان پرداخت شده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

برزگر با اشاره به این که در برخی از استان‌ها در حال معرفی برای دریافت این تسهیلات هستیم، بیان کرد: این تسهیلات به اعضای انجمن انبوه‌سازان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام این‌که متناسب با جذب منابع بانک مسکن تسهیلات به صورت شناور به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل بالای 20 درصد پیشرفت داشته باشد و کارشناس بانک مسکن آنرا تایید کند.

برزگر یادآور شد: پیشنهاد نرخ سود 14 درصدی را برای این تسهیلات داده‌ایم.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان همچنین با بیان این‌که 13 مهرماه امسال مصادف با روز جهانی اسکان بشر همایش سراسری انبوه‌سازان برگزار می‌شود، اظهار کرد: محور همایش مذکور بررسی نقاط ضعف و  قوت برنامه ششم توسعه و چالش‌های فراروی ساخت و ساز مسکن در کشور است.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام غیر رسمی، در طرح جامع مسکن به نیاز کشور تا سال 1405، بافت‌های فرسوده و مسکن مورد نیاز دهک‌های یک تا سه در قالب طرح مسکن اجتماعی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم با اجرای این برنامه شاهد تحریک در بازار مسکن و به دنبال آن رونق بخش ساخت و ساز باشیم.

برزگر همچنین با اشاره به این‌که وزیر راه و شهرسازی بابت قانون مالیات‌ها تا دریافت کارت زرد مجلس پیش رفت، افزود: یکی از مشکلات ما بررسی نقاط ضعف و قوت قانون نظام مهندسی است، باید در مقابل هر پرداختی باید خدمتی ارائه شود. دوستان نظام مهندسی برای هر خدمتی مبلغ مشخص و معینی را دریافت کنند،‌در حال حاضر همه ناراضی هستند؛ هم دولت، هم مردم، هم سازندگان. هیچ کس برای پولی که گرفته پاسخگو نیست، به دنبال یک سازمان نظام مهندسی پاسخگو هستیم و در مقابل امضایی که داده پاسخگو باشد اما متاسفانه این موضوع عملی نشده است.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با تاکید بر این‌که خواستار ماده 29 قانون هستیم، گفت: با اجرای این قانون همه می‌توانند در برابر تولیدات خود در بخش مسکن پاسخگو باشند.

برزگر با بیان این‌که وزیر راه قول داده آئین‌نامه اجرایی کارهای ساختمانی ابلاغ می‌شود، افزود: ساختمان باید توسط افراد دارای صلاحیت و متخصص ساخته شود، در تمام شهرهای ایران ساخت و ساز نه متولی دارد نه ناظر. هر کس زودتر از خواب بیدار می‌شود به دنبال اجرای یک پروژه مشارکتی است.

برچسب‌ها

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.