واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:3
92/11/27 - 08:25

اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی به آینده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی مردم نسبت به آینده این بازار و رسیدن به شرایط بهتر بود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی طیب نیا در نشست مشترک با مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فعالان بزرگ بازار سرمایه با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با تکیه بر اعتماد مردم برنامه‌ریزی‌هایی را...
اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی به آینده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اعتماد مردم به بازار سرمایه حاکی از خوشبینی مردم نسبت به آینده این بازار و رسیدن به شرایط بهتر بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی طیب نیا در نشست مشترک با مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فعالان بزرگ بازار سرمایه با بیان این مطلب اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با تکیه بر اعتماد مردم برنامه‌ریزی‌هایی را اتخاذ کرد که در نهایت اعتماد مردم به دولت جذب شد. مردم نیاز دارند دارایی و پس‌اندازهای خود را با بالاترین بازدهی و کمترین میزان ریسک حفظ کنند و بهترین مکان برای رسیدن به این هدف بازار بورس است.

طیب نیا افزود: یکی از موفقیت‌های مهم بازار سرمایه در دولت تدبیر و امید ورود 500 هزار نفر سهامدار جدید در بازار بورس بوده است و یکی از سیاستهای دولت این بوده که با اطمینانی که به مردم می دهد سرمایه‌ها را به سمت بازار سرمایه سوق دهد.

وزیر اقتصاد افزایش قیمت خوراک پتروشیمی را بعنوان یکی از دلایل نوسانات اخیر بازار سرمایه برشمرد و خاطر نشان کرد: بازار سرمایه و صنایع پتروشیمی آمادگی پذیرش قیمت زیر 10 سنت را دارند که با مذاکرات صورت گرفته امیدواریم مجلس نسبت به این موضوع مساعدت کند بنابراین دولت در خصوص نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به دغدغه سهامداران توجه خواهد کرد.

وی همچنین درباره لزوم تقویت متوازن بازارهای ثانویه و اولیه نیز گفت: قطعا این‌ها جزو اولویت‌های اقتصادی دولت به حساب می‌آید و باید بازارهای ثانویه و اولیه به صورت متوازن تنظیم شوند. تامین مالی نیز توسط حقوقی‌ها برای تقویت صندوق ثبات بازار سرمایه نیز جزو دیگر رویکردهایی است که باید به کار بسته شود. بازیگران بزرگ بورس از تقویت صندوق ثبات بازار سرمایه حمایت کردند.

طیب نیا با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ورود سهام عدالت به بازار سرمایه اظهار کرد: شفاف‌ترین و مناسب ترین گزینه برای واگذاری، بازار بورس است.

وی درخصوص نوسانات اخیر بازار سرمایه کشور نیز گفت: افزایش قیمت‌ها حباب گونه بود و به همین دلیل دولت تصمیم گرفت در جهت پیشگیری از تبعات احتمالی آن ورود پیدا کند.

وزیر اقتصاد همچنین از عرضه سهام خرد در بازار خبر داد و گفت: با عرضه سهام خرد در بازار جلوی رشد بی رویه افزایش قیمت گرفته شد.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار روز گذشته خبر از جلسه مسوولان بازار سرمایه و فعالان این بازار با وزیر امور اقتصادی و دارایی داده بود. بنا بود در این جلسه دغدغه‌ها و پیشنهادات اصلی فعالان عرصه بورس به صورت مستقیم با وزیر اقتصاد در میان گذاشته شده و نسبت به نگرانی‌های به وجود آمده در چند روز اخیر در رابطه با سرنوشت شاخص بازار بورس تهران تصمیم‌گیری شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز روز گذشته از اتخاذ تدابیر لازم برای بهبود شرایط بازار سرمایه خبر داده بود.

طیب نیا با بیان این‌که دولت و رییس جمهور توسعه بازار سرمایه و صیانت از منافع سهامداران را مدنظر دارد تاکید کرده بود دولت دغدغه‌های فعالان بازار درخصوص ابهامات موجود در برخی صنایع بویژه صنایع اثرگذار در بورس را مدنظر قرار خواهد داد.

بورس تهران پس از طی روند رو به رشد خیره کننده در چند ماه گذشته از میانه دی ماه با روندی نزولی مواجه شد که این مساله در چند هفته گذشته و با توجه به بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی و نامشخص بودن وضعیت برخی از شرکت‌های فعال در بورس به خصوص صنایع پتروشیمی سرعت بیشتری گرفت که این مسائل باعث شد نگرانی‌های بسیاری در بین سهامداران و سرمایه گذاران بازار بورس به وجود آید.

انتهای پیام

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.