واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:138
92/12/08 - 08:43

دستور وزیر کار برای اعمال بازرسی و نظارت سختگیرانه در معادن

وزیر کار ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کارگران حادثه دیده معدن کرمان، از معاونت روابط کار خود خواست تا نظارت سخت‌گیرانه در جهت ایمنی معادن و بازرسی‌های مستمر و دقیق از کارگاه‌های معدنی صورت گیرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، در پی حادثه ناگوار انفجار معدن کرمان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این حادثه را به مردم و جامعه کارگری ایرا...
دستور وزیر کار برای اعمال بازرسی و نظارت سختگیرانه در معادن

وزیر کار ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کارگران حادثه دیده معدن کرمان، از معاونت روابط کار خود خواست تا نظارت سخت‌گیرانه در جهت ایمنی معادن و بازرسی‌های مستمر و دقیق از کارگاه‌های معدنی صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، در پی حادثه ناگوار انفجار معدن کرمان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این حادثه را به مردم و جامعه کارگری ایران تسلیت گفت و با خانواده‌های کارگران حادثه دیده ابراز همدردی کرد.

در پیام تسلیت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خانواده‌های کارگران حادثه دیده و کشته شده آمده است:

"خطاب خبر حادثه تأسف‌بار انفجار در معدن کرمان و کشته و مجروح شدن عزیزان‌ شما که عزیران جامعه کار کشور نیز هستند، موجب تأسف و تأثر شدید اینجانب و خانواده بزرگ و سخت‌کوش جامعه کارگری و کارفرمایی گردید، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به یکایک افراد خانواده معظم کارگران از دست رفته، برای درگذشتگان غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسالت و جهت مجروحان صحت و تندرستی و شفای عاجل آرزو می‌نمایم".

همچنین در پی درگذشت کارگران حادثه دیده انفجار معدن کرمان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی دیگر با تسلیت این حادثه ناگوار به جامعه کارگری ایران اسلامی و مردم کرمان، معاون روابط کار خود را مامور اعمال ملاحظات سختگیرانه در معادن و بازرسی دقیق از کارگاههای معدنی کرد.

متن پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرح است:

"خبر حادثه ناگوار انفجار معدن در کرمان که منجر به کشته و مصدومیت تعدادی از کارگران عزیز و سخت‌کوش شد، موجب تأثر و تأسف گردید، ضمن عرض تسلیت به ملت شریف و جامعه کارگری ایران اسلامی، مردم صبور استان کرمان به ویژه خانواده‌های داغدار این عزیزان سفر کرده، خود را در غم و اندوه عظمای آنان شریک دانسته و بر روح بلند این مردان سخت‌کوش درود و صلوات می‌فرستم، از خداوند تبارک و تعالی برای آنها آمرزش و علو درجات مسالت نموده و برای سایر بازماندگان صبر و شکیبایی و جهت مجروحان این حادثه، صحت و تندرستی و شفای عاجل آرزو دارم."

بدون تردید، فقدان این عزیزان گرانقدر که همواره خدمات ارزش‌گذار و ماندگار در عرصه کار و تولید از خود به یادگار گذاشته‌اند برای مسوولان ستادی و استانی این وزارتخانه بسیار سخت و دشوار است.لازم است معاونت روابط کار در اسرع وقت، با ملاحظات سخت‌گیرانه در معادن دقت نظر بیشتری به‌عمل‌ آورده و با برنامه‌ریزی و بازرسی‌های مستمر و دقیق از کارگاه‌های معدنی، نظارت‌های لازم را اعمال کنند. همچنین با هماهنگی سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی و دولتی نسبت به بهبود مستمر شرایط کار و افزایش ضریب ایمنی و رعایت استانداردهای مصوب اقدامات مقتضی صورت و ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم در این خصوص در دستور کار قرار گیرد، همچنین مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به‌ طور جدی به وضع کارگران حادثه دیده، مصدوم و خانواده محترم کارگران فوت شده رسیدگی کرده و حداکثر مساعدت لازم را مبذول دارند؛ اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، گزارشی از علت حادثه و پیشنهادات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث غم انگیز اخیر در آینده ارائه کرده و ضمن سرکشی و دلجویی از خانواده‌های کارگران فوت شده و مصدوم، مسائل و مشکلات آن‌ها را پیگیری کنند".

انتهای پیام

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.