واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:135
92/11/03 - 09:26

سبد کالا پیش زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌هاست

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران گفت: هر چند دولت مدعی است که پرداخت سبد کالایی به اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها ربطی ندارد ولی اختصاص این سبد کالایی پیش زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها است. محسن بهرامی ارض اقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اختصاص سبد کالایی به سرپرست خانوارها، اظهار کرد: این که ...
سبد کالا پیش زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌هاست

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران گفت: هر چند دولت مدعی است که پرداخت سبد کالایی به اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها ربطی ندارد ولی اختصاص این سبد کالایی پیش زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها است.

محسن بهرامی ارض اقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اختصاص سبد کالایی به سرپرست خانوارها، اظهار کرد: این که هر کاری برای مردم انجام شود به عنوان برخورد پوپولیستی یا سیاه و سفید دیده شود درست نیست.

وی ادامه داد: هر موضوعی باید در بازه زمانی خودش تفسیر، ارزیابی و از آن برداشت شود.

بهرامی با بیان این‌که در آستانه ورود به اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: لذا طبیعی است که دولت برای طی این دوره انتقالی و کم کردن فشار روی اقشار ضعیف با اجرای چنین سیاست‌هایی بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.

رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این‌که هدف از اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها توزیع متوازن و حمایت از اقشار ضعیف بوده است تصریح کرد: لذا اجرای چنین طرح‌هایی می تواند با هدف شناسایی اقشار کم درآمد جامعه و بررسی‌های آماری انجام شده باشد.

وی اظهار کرد: اجرای این طرح می‌تواند در مرحله اول جامعه هدف را مشخص کند و به عبارتی می تواند مقدمه‌ شناسایی دهک‌های مختلف برای پرداخت، عدم پرداخت یا تغییر در میزان یارانه پرداختی باشد.

بهرامی با اشاره به این که این قبیل برنامه‌ها مشخص می‌کند در فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها کدام افراد در اولویت دریافت یارانه یا اصلاح مبلغ آن قرار می گیرند گفت: این در حالی است که با توجه به سهم و نقش هزینه‌های مربوط به کالاهای اساسی و مواد خوراکی سهم اساسی در نرخ تورم دارد.

به گفته رییس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی تهران، دولت می‌تواند با اتخاذ چنین سیاست‌هایی برنامه‌های بلند مدت خود را در راستای کاهش فشار تورمی ناشی از اجرای فاز دوم هدفمندسازی روی خانوارها مورد ارزیابی قرار دهد.

وی در رابطه با این که براساس ادعای دولت یازدهم پرداخت سبد کالایی به موضوع فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها مرتبط نیست، گفت: دولت بگوید که ربطی به هدفمندی‌ یارانه‌ها ندارد، ولی دارد.

بهرامی در پایان با تاکید بر این‌که دولت می تواند از ارائه سبد کالایی استفاده آماری کند، گفت: دولت می تواند درباره تاثیر پرداخت سبد کالایی و تاثیر آن روی نرخ تورم و دهک‌های مختلف جامعه که با اجرای فاز دوم دچار مشکل شده‌اند تصمیم گیری کند.

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.