واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

منبع: ایرنا براساس سازوکار تعیین شده در ابتدا وزارت کار برای ١٣ رسته‌ متضرر پیامک ارسال می‌کند و سپس کارفرمایان باید اطلاعات خود را در...

نفت به زیر 20 دلار هم می‌رسد؟

نفت به‌طور خلاصه در پایین‌ترین سطح قیمت خود نسبت به 17 سال گذشته معامله شد. همان‌طور که شیوع ویروس کرونا اقتصاد جهان را تهدید می‌کند، تقاضا...

خروج پراید از چرخه تولید

      پراید که پر کشیدن قیمت آن به بالای 50 میلیون در ماه های اخیر آن را از سبد خرید خانوار دورتر برده بود، از چرخه تولید خارج می شود. مدیرعامل...

کد خبر:131
92/12/05 - 10:12

تولید خودرو به 800 هزار دستگاه می‌رسد

تولید انواع خودرو در کشور تا پایان سال جاری به حدود 800 هزار دستگاه خواهد رسید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روند نزولی تولید خودرو در کشور که از ابتدای سال 91 آغاز شده بود تاکنون ادامه یافته است. البته در چند ماهه اخیر روند نزولی تولید خودرو کندتر شده به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال میزان تولید خودرو در کشور...
تولید خودرو به 800 هزار دستگاه می‌رسد

تولید انواع خودرو در کشور تا پایان سال جاری به حدود 800 هزار دستگاه خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روند نزولی تولید خودرو در کشور که از ابتدای سال 91 آغاز شده بود تاکنون ادامه یافته است.

البته در چند ماهه اخیر روند نزولی تولید خودرو کندتر شده به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال میزان تولید خودرو در کشور به حدود 800 هزار دستگاه برسد.

خودروسازان در 9 ماهه امسال مجموعا حدود 576 هزار دستگاه خودرو تولید کرده بودند که حدود 23 درصد نسبت به تولید 754 هزار دستگاهی مدت مشابه سال گذشته افت داشته است.

با وجود ادامه یافتن روند افت تولید، خودروسازان در چند ماهه اخیر سعی کرده‌اند با فروش برخی دارایی‌های مازاد و پرداخت مطالبات قطعه‌سازان تولید این محصولات را افزایش دهند.

در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده هم‌اکنون تیراژ تولید خودرو در هر یک از دو خودروساز بزرگ کشور به روزانه 2000 دستگاه افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود تیراژ تولید تا پایان سال به نزدیک 800 هزار دستگاه برسد.

از سوی دیگر خودروسازان برنامه تولید سال آینده را نیز بر روی یک میلیون و 200 هزار دستگاه تنظیم کرده‌اند. پیش از این مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از رشد 40 درصدی تولید محصولات این شرکت در سال آینده خبر داده بود.

انتهای پیام

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.