نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6247
96/09/19 - 17:02

سومین همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران برگزار می‌شود

        اتاق تهران برای سومین سال پیاپی همایش مبارزه با فساد را برگزار می‌کند.   اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران هر سال با...
سومین همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران برگزار می‌شود

 

 

 

 

اتاق تهران برای سومین سال پیاپی همایش مبارزه با فساد را برگزار می‌کند.

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران هر سال با همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد با فرارسیدن روز جهانی مبارزه با فساد (International Anti-Corruption Day) در نهم دسامبر، همایشی به منظور یادآوری اهمیت مبارزه با این عامل برهم‌زننده نظم و ثبات اقتصادی کشور برگزار می‌کند.

در این همایش که با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی برگزار می‌شود، همواره روی مبارزه نامحدود و توقف‌ناپذیر با فساد اقتصادی مبارزه تاکید می‌شود. بخش خصوصی نیز در این مسیر، آمادگی خود برای ایفای نقش در کاستن و محدود کردن هر چه بیشتر فساد اعلام می‌کند.

ضمن این که محور اصلی این همایش در دو سال گذشته آشکار کردن و بیان کردن زمینه‌های ایجاد فساد بود و بیان توصیه‌ها و پیشنهادات بخش خصوصی برای رفع آنها بوده است؛ به‌ویژه رانت‌هایی که در سایه سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها ایجاد می‌شود و می‌تواند خود عامل ایجاد فساد شود. تورم قوانین و مقررات، وجود امضاهای طلایی و نظام بروکراسی سنگین و پیچیده نیز از عوامل موثر گسترش فساد در اقتصاد ایران هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، سومین همایش مبارزه با فساد، فردا دوشنبه برابر با 20 آذر ماه از ساعت 9:30 برگزار می‌شود. در این همایش ابتدا حسن عابدی جعفری، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، گزارشی از همایش‌های گذشته و لزوم برپایی سالانه این همایش، به‌رغم چالش‌ها و مشکلات موجود ارائه می‌دهد. در ادامه نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC) سخن می‌گوید و اقدامات سازمان متبوعش در مقابله با فساد را تشریح می‌کند.

محمدمهدی بهکیش، اقتصاددان و دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌الملل نیز از سخنرانان اصلی این همایش است که در مورد آسیب‌های فساد در اقتصاد ایران و همکاری اتاق بازرگانی بین‌الملل با اتاق تهران در راستای ایجاد الگویی برای مبارزه با فساد سخن می‌گوید.

مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران و غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران نیز از دیگر سخنرانان این همایش هستند.

مساله مهم این همایش تشریح فعالیت‌های اتاق تهران در خصوص تدوین مدل استقرار نظام مدیریتی مبارزه با فساد در شرکت‌های بخش خصوصی است. تدوین این مدل از ماه‌ها قبل با همکاری دانشگاه علم و صنعت و با مراجعه به استانداردهای بین‌المللی موجود آغاز شده است. این مدل که در آینده و پس تکمیل شدن و اجرای آزمایشی، می‌تواند وضعیت بنگاه‌های بخش خصوصی را در مورد «عاری از فساد بودن» ارزیابی کند، در هماهنگی با نهادهایی چون اتاق بازرگانی بین‌الملل تدوین و به شاخصی معتبر در حوزه فعالیت‌های بخش خصوصی بدل می‌شود.

برای توضیح و تببین کارکردهای این مدل، پانلی در سومین همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران برگزار می‌شود که طی آن بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران، ناصر عندلیب مدیر مرکز آموزش و حسن عابدی جعفری عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در کنار ملک‌رضا ملک‌پور قائم‌مقام دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌الملل و رسول نورالسنا استاد و نماینده دانشگاه علم و صنعت جزییات آن را تشریح می‌کنند.

 سومین همایش مبارزه با فساد فردا، دوشنبه 20آذرماه اتاق تهران از ساعت 9:30 برگزار می‌شود.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.