حال صادرات خدمات فنی و مهندسی خوب است؟

بزرگترین عامل در توسعه خدمات فنی و مهندسی مسائل مربوط به روابط بین المللی است. در صادرات خدمات فنی و مهندسی با کشور دیگری سروکار دارید و هرچه...

چگونه نرخ ارز با مسکن بازی می کند؟

        برای بررسی وضعیت بازار مسکن ابتدا باید به تعریف دقیقی از اصطلاحاتی چون رکود برسیم. وقتی از رکود می گوییم منظورمان چیست و از چه زاویه...

ایران یکصد و پنجاه و ششمین اقتصاد جهان از نظر آزادی

      براساس گزارش بنیاد هریتیج از شاخص آزادی اقتصادی، ایران در رده ۱۵۶ از بین 180 کشور جهان قرار گرفت.   به گزارش روابط عمومی اتاق تهران...

کد خبر:6226
96/09/07 - 16:24

برگزاری سومین همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران

      عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از برگزاری همایش مبارزه با فساد، برابر روال دو سال گذشته، خبر داد.   حسن...
برگزاری سومین همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران

 

 

 

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از برگزاری همایش مبارزه با فساد، برابر روال دو سال گذشته، خبر داد.

 

حسن عابدی جعفری با بیان اینکه گردهمایی «مبارزه با فساد» همزمان با روز جهانی مبارزه با فساد، از سوی بخش خصوصی در اتاق تهران برگزار می‌شود، گفت: در روز بیستم آذرماه امسال و برای سومین سال متوالی، همایش مبارزه با فساد در اتاق تهران برگزار و اقداماتی که در طول یک سال گذشته در این رابطه از سوی بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته، مورد نقد و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این گردهمایی مقامات و شخصیت‌های دولتی و بین‌المللی حضور خواهند داشت و در کنار مسئولانی از اتاق بازرگانی و بخش خصوصی، عملکرد یک ساله مبارزه با فساد در کشور را ارزیابی خواهند کرد، افزود: در این همایش همچنین برنامه‌های یک سال آینده بخش خصوصی و دولتی در امر مبارزه با فساد، معرفی و ارائه می‌شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با یادآوری اینکه در همایش امسال، نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران و نیز نماینده اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) حضور خواهند داشت، به اقدامات یک سال گذشته بخش خصوصی در امر مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: در طول یک سال اخیر، چندین نشست تخصصی با موضوع مبارزه با فساد و به منظور آگاهی‌بخشی به فعالان اقتصادی در اتاق ایران و اتاق تهران برگزار شده است.

عابدی جعفری افزود: همچنین از سوی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، طرحی مبتنی بر مدیریت مبارزه با رشوه و به منظور پیشگیری از بروز فساد در بنگاه‌های اقتصادی در دست انجام است.

 به گفته وی، در این زمینه، ایران جزو نخستین کشورهای جهان است که بخش خصوصی در این زمینه گام نهاده و در حال تدوین مدلی با استانداردهای جهانی برای مبارزه با فساد است.

وی همچنین به حمایت اتاق تهران از پایان‌نامه‌های دانشجویی که در حوزه مبارزه بخش خصوصی با فساد تدوین شده، اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز نشست‌هایی برگزار شده و قرار است اتاق تهران در فهرست موضوعات پایان‌نامه‌های دانشجویی که مورد حمایت قرار می‌دهد مساله مبارزه با فساد در حوزه اقتصاد را نیز وارد کند. ضمن این که استفاده از این پایان‌نامه‌ها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

عابدی جعفری گفت: اطلاعات بیشتر در خصوص اقدامات اتاق تهران به نمایندگی از بخش خصوصی در خصوص مدل مبارزه با فساد در جریان برگزاری همایش از سوی مسئولان امر اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که اتاق تهران در دو سال گذشته به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد دو همایش با حضور مهمانانی مانند حجت‌الاسلام پورمحمدی، وزیر وقت دادگستری، و حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری برگزار کرد که مورد استقبال قرار گرفت. این همایش امسال نیز برابر برنامه روز دوشنبه 20 آذر در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی تهران برگزار خواهد شد.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.