نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6199
96/08/23 - 17:08

مذاکره هیات تجاری اتاق تهران و فعالان اقتصادی در وین

      هیات تجاری اتاق تهران در دومین روز سفر خود به اسلواکی و اتریش، امروز در اتاق بازرگانی (اقتصادی) اتریش سفلی با اعضای این اتاق پای میز...
مذاکره هیات تجاری اتاق تهران و فعالان اقتصادی در وین

 

 

 

هیات تجاری اتاق تهران در دومین روز سفر خود به اسلواکی و اتریش، امروز در اتاق بازرگانی (اقتصادی) اتریش سفلی با اعضای این اتاق پای میز مذاکره نشست.

 

 در این نشست که با حضور بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران، عبادالله مولایی سفیر ایران در اتریش و مقامات اتاق بازرگانی اتریش سفلی برگزار شد، در مورد راه‌های توسعه مراودات دوجانبه بحث و بررسی و فرصت‌های همکاری مشترک بین دو کشور عرضه شد.

هم‌چنین در ابتدای این نشست مشترک به جان‌باختگان و آسیب‌دیدگان زلزله غرب ایران ادای احترام شد و حاضران با یک دقیقه سکوت نشست را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران به نقل از فارس، در آغاز این نشست، معاون رئیس اتاق اتریش سفلی گفت: گستردگی کشور ایران و پیشرفت ایران از نظر اقتصادی واقعاً حیرت‌انگیز است. ایران دارای ملتی فرهیخته و تحصیلکرده و با دیدی باز و میهمان‌نواز است.

کریستین موزر با عرض تسلیت به دلیل وقوع زلزله کرمانشاه گفت: در سال 2016 با یک هیات اعزامی تجاری به ایران آمدم و از تهران و استان مرکزی دیدن کردم و برای من و هیات همراه واقعیتی را که از ایران دیدیم، با آن تصویری که از رسانه‌ها ‌می‌دیدیم، متفاوت بود و بسیار برای ما تعجب‌آور بود.

موزر افزود: گستردگی کشور ایران و پیشرفت ایران از نظر اقتصادی و از هر لحاظ دیگر واقعا حیرت‌انگیز است و البته تماس با ایرانیان برای ما مایه خوشحالی بود.

وی بیان داشت: در آن سفر ما این امکان را داشتیم که بنایی را برای فعالیت‌های اقتصادی آینده بنیان بگذاریم و همه چیز نشانگر این است که پیشرفت خوبی داریم و به نظر ‌می‌آید، بعد از بنیان پایه‌ها در سال گذشته، امسال می‌توانیم روابط دوجانبه را تحکیم و بنیان‌ها را تقویت کنیم. اعتماد متقابلی بین دو طرف شکل گرفته و مطمئن هستیم که در آینده به نتایج خوبی خواهیم رسید.

موزر اظهار داشت: با وجود اینکه شاید در مرحله اول امیدی که داشتیم کمی غیرواقع‌بینانه بود، ولی اکنون مطمئن هستم پیشرفت ما خوب بوده است و نیمه پر لیوان از آن ماست.

وی گفت: قدم‌های بیسار مهمی از نظر مالی و امکانات پرداختی برداشته شده است و مطمن هستم که در این زمینه در حال پیشرفت هستیم.

 

روابط اقتصادی با اتریش را در سطح ایالتی و ملی دنبال می‌کنیم

 سفیر ایران در اتریش نیز با بیان اینکه ما نقشه راه جامعی برای توسعه روابط ایران و اتریش در نظر داریم، افزود: این نقشه راه تمامی موضوعات به خصوص موضوعات اقتصادی را شامل می‌شود.

عبادالله مولایی در این نشست، ضمن تشکر از رئیس اتاق بازرگانی اتریش سفلی بابت همکاری در راستای برگزاری این نشست و معرفی و ظرفیت‌های این ایالت گفت: شرکت‌های خوبی از ایران در این هیات تجاری حضور دارند و امیدوارم که این ملاقات‌ها و جلسات بین تجار طرفین دو کشور هدفمند و با نتایج خوبی در حوزه‌های مختلف کاری برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه‌ای بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق‌های بازرگانی استانی اتریش در وین برگزار می‌شود افزود: ما در نظر داریم روابط را در سطح استانی و ملی بین دو کشور توسعه دهیم.

مولایی گفت: خوشبختانه مذاکرات و توافقات خوبی بین اتاق‌های بازرگانی ایالت‌های اتریش و اتاق‌های بازرگانی استان‌های ایران اتفاق افتاده که باید توسعه یابد.

وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد ایالت اتریش سفلی به همراه آقای موزر معاون اتاق بازرگانی اتریش سفلی چندی پیش به همراه 40 شرکت به ایران آمدند و از تهران و استان مرکزی دیدن کردند گفت: سفر هیات تجاری ایرانی در پاسخ به آن سفر است که قرار است در این سفر با استاندار اتریش سفلی هم دیداری صورت گیرد و مذاکراتی در خصوص همکاری‌های مختلف مطرح شود.

سفیر ایران در اتریش با بیان اینکه اتاق تهران به عنوان بزرگترین اتاق بازرگانی کشور پس از برجام میزبان هیات‌های مختلف تجاری از اروپا و سایر نقاط جهان بوده است اظهار داشت: همکاری‌های خوبی بین طرف‌های اتریشی و ایرانی در حوزه علمی و پزشکی اتفاق افتاده که ما باید از این فرصت‌ها برای پیشرفت روابط کشور استفاده کنیم.

در ادامه این نشست گزارش‌هایی از ظرفیت‌های اقتصادی ایران و فرصت‌های همکاری و مشارکت برای حاضران ارائه شد و پس از آن فعالان اقتصادی دوطرف وارد مذاکرات مستقیم دوجانبه شدند.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.