نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6142
96/07/30 - 16:49

دیدار نوآوران حوزه تجهیزات پزشکی، نانوفناوری و بیوفناوری با صاحبان کار و سرمایه

       اولین رویداد Tech Deal در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد. در این رویداد که محل و فرصتی بود برای معرفی فناوری‌های...
دیدار نوآوران حوزه تجهیزات پزشکی، نانوفناوری و بیوفناوری با صاحبان کار و سرمایه

 

 

 

 اولین رویداد Tech Deal در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد. در این رویداد که محل و فرصتی بود برای معرفی فناوری‌های پیشرفته در حوزه تجهیزات پزشکی توسط مخترعان و استارت‌آپ‌ها، صاحبان صنعت و سرمایه نیز حضور داشتند و سرمایه‌گذاری در طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان را محک زدند.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، Tech Deal رویدادی است که در آن سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع با جدیدترین فناوری‌های بومی و دانش‌بنیان حوزه کاری خود آشنا می‌شوند و امکان سرمایه‌گذاری در طرح‌های معرفی شده را بررسی می‌کنند.

این رویداد با همکاری مرکز فن بازار ملی ایران، پارک فناوری پردیس، معاونت علمی و فناوری ریاست جموری، مرکز توسعه ارتباطات بازار شریف و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بود.

در این رویداد یک روزه مخترعان و صاحبان بنگاه‌های دانش‌بنیان ، محصولات و ایده‌های فناورانه خود را در بخش‌های تجهیزات پزشکی، نانو و بایو فناوری ارائه کردند و به نمایش گذاشتند. از جمله موضوعات ارائه شده در جلسات معرفی این محصولات، مدل مشارکت و نیز میزان سرمایه مورد نیاز برای اجرای و پیاده‌‌سازی طرح‌ها بود. صاحبان هر یک از طرح‌های حاضر در این رویداد، ابتدا این اجازه را داشتند که به مدت 10 دقیقه به رونمایی و معرفی دستاوردهای فناورانه خود بپردازند و سپس به سوالات و پرسش‌های سرمایه‌گذاران و افرادی که تمایل به خرید و سرمایه‌گذاری در طرح‌ها را دارند، پاسخ دهند.

 

برنامه‌های ویژه اتاق تهران برای کسب‌وکارهای نوین

در این نشست هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌وکار اتاق تهران به ظرفیت‌های این نهاد بخش خصوصی در راستای توسعه و گسترش فضای کسب‌وکار نوین کشور پرداخت. حاجی‌پور از خدمات گسترده اتاق تهران و ظرفیت بالای همکاری فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوین، استارت‌آپی و دانش‌بنیان با اعضای اتاق تهران که بدنه بخش خصوصی کشور را تشکیل می‌دهند، به عنوان فرصتی بزرگ جهت رشد شرکت‌های نوپای فناور یاد کرد.

او ضمن یادآور شدن توجه ویژه اتاق تهران به حوزه کسب‌وکارهای نوین، آمادگی اتاق تهران جهت همکاری با نهادهای فعال این حوزه را یکی از بزرگترین گام‌های بخش خصوصی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

هم‌چنین امید هاشمی، مدیر کسب‌وکار نوین اتاق تهران با اشاره به حمایت اتاق تهران از کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری بر اهمیت به‌کارگیری نوآوری و فناوری در کسب‌وکارهای سنتی اشاره کرد. هاشمی تاکید کرد که یکی از برنامه‌های ویژه اتاق تهران در این حوزه، ایجاد فرآیندهای سیستماتیک جهت تسهیل نفوذ نوآوری و فناوری به بدنه سنتی کسب‌وکار و صنعت در کشور است.

 

بازار هشت هزار میلیارد تومانی تجهیزات پزشکی و نانوفناوری

در این رویداد، نایب رییس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی نیز در سخنانی، بر تلاش صاحبان ایده‌های فناورانه در حوزه تجهیزات پزشکی برای تجاری‌سازی طرح‌ها و محصولات خود تاکید کرد و مسیر آن را البته طولانی نیز دانست.

محمدرضا کمپانی، بازار محصولات فناورانه در بخش تجهیزات پزشکی و نانوفناوری در کشور را رقمی معادل 8 هزار میلیارد تومان بیان کرد و گفت: بر اساس آمار گمرک ایران، سال گذشته رقمی معادل 12 میلیون و 400 هزار دلار صادرت تجهیزات پزشکی از کشور صورت گرفته است.

وی رتبه صادراتی ایران در این بخش در جهان را 88 و رتبه کشور از حیث واردات تجهیزات پزشکی را 38 عنوان کرد و افزود: مخترعان و صاحبان محصولات فناورانه در بخش تجهیزات پزشکی در گام نخست باید با شرکت‌های فعال در این بخش وارد همکاری جدی شوند تا بتوانند طرح‌های خود اجرایی کنند.

 

هم‌چنین علی اکبریان، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران، این نهاد را تسهیلگر و رگولاتور خواند و تاکید کرد که شبکه فن بازار ملی قصدی برای حضور در زمین بازی فناوری‌های نوین و استارت‌آپ‌ها ندارد و تنها زمین بازی را فراهم می‌کند. اکبریان گفت: با توجه به این که درصد کمی از فناوری‌های نوین به مرحله تجاری‌سازی رسیده‌اند؛ از دو سال گذشته برای رفع این خلاء مرکز فن بازار ملی کوشیده است تا راهی برای معرفی بهتر فناوری‌های نوین با کمک دیگر نهادهای بخش خصوصی و دولتی پیدا کند. در این مسیر براساس حجم و تقاضای بازار، ارزش افزوده ایجاد شده و ایده و فناوری به کار رفته، استارت‌آپ‌هایی انتخاب می‌شوند تا به سرمایه‌گذاران برای تجاری‌سازی معرفی شوند. اتفاقی که امیدواریم روز به روز گسترده‌تر شود.

در این رویداد یک روزه ابداعات تازه‌ای در حوزه‌های پزشکی، بایو و نانو به شرح ذیل به حاضران ارائه شد:

*هموسیلر دیجیتال شلنگ کیسه خون

*دستگاه فریم اصلاح ناهنجاری های اندامی

*ربات اسکلت بیرونی «اکسوپد»

*طرح تولید پانل 20 ژنی سرطان کولورکتال

*فیلتر همودیالیز

*سیستم هوشمند دستیار جراح

*سرنگ پمپ بیمارستانی

*طرح تولید آنزیم‌های صنعتی

*سنتز فتالوسیانین مس به روش خشک

*تولید کاشی آنتی‌باکتریال و فوتوکاتالیست

*رنگ پودری الکترواستاتیک آنتی‌باکتریال بر پایه فناوری نانو

*طرح تولید فیلترهای نانو منسوج شیشه و پلی تترافلورواتیلن

*تولید و سنتز نانولایه‌های تیتانیم دی‌اکساید

*تصفیه پساب‌های شهری و صنعتی با استفاده از روش بیو راکتور غشایی

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.