نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6116
96/07/18 - 16:02

آغازی برای نقش‌آفرینی اتاق تهران در توسعه کسب‌و‌کارهای نوآورانه

      هومن حاجی پور، معاون کسب و کار اتاق تهران که سرپرستی هیات استارت آپ‌های اعزامی اتاق تهران به نمایشگاه جیتکس 2017 دبی را برعهده دارد، با...
آغازی برای نقش‌آفرینی اتاق تهران در توسعه کسب‌و‌کارهای نوآورانه

 

 

 

هومن حاجی پور، معاون کسب و کار اتاق تهران که سرپرستی هیات استارت آپ‌های اعزامی اتاق تهران به نمایشگاه جیتکس 2017 دبی را برعهده دارد، با اشاره به حضور شیخ محمد آل مکتوم ، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دبی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت:« به نظر می رسد، بازدید از غرفه استارت آپ هایی که به نمایندگی از اتاق تهران در این نمایشگاه حضور یافته اند، چشمگیر بوده است. استارت آپ های ایرانی بسیار با انگیزه و با هدف کسب موفقیت در این رویداد حضور پیدا کرده اند و من شاهد این بوده ام که آنان بسیار با قدرت ایده و محصول خود را برای مخاطبان و بازدیدکنندگان شرح داده و معرفی می کنند. حال آنکه یکی از این استارت آپ ها،به عنوان یکی از 40 استارت آپ برتر معرفی شده و نماینده آن در یک پیچ استارت آپی محصول خود را معرفی کرد و مورد استقبال داوران و بازدیدکنندگان قرار گرفت.» حاجی پور ابراز امیدواری کرد که این استارت آپ موفق به کسب جایزه فیوچر استار شود.


معاون کسب و کار اتاق تهران در ادامه در پاسخ به این پرسش که اتاق تهران بر اساس چه ضرورتی به حمایت از استارت آپ ها می پردازد، گفت:« در یک دهه گذشته، جهان شاهد بروز و ظهور پارادایم های جدیدی در حوزه مشتری گرایی، افول مهندسی گرایی و برتری تکنولوژی بوده است. در این دهه، صنعت با ساز و کارهای سنتی جای خود را به تولید ناب با محوریت دانش و نوآوری داده است. همه عرصه ها از جمله حوزه کسب و کار در معرض تحولات شتابناکی قرار گرفته اند. در فضای کسب و کار، پارامترها تغییر کرده و شرط بقای کسب و کارها در جهان امروز مشروط بر حرکت در مسیر خلاقیت و نوآوری است. اندیشمدان علم اقتصاد نیز سال هاست که به این رهیافت دست یافته اند که رشد اقتصادی مبتنی بر فناوری نسبت به رشد اقتصادی که حاصل سرمایه گذاری است، پایداری بیشتری دارد».


او در ادامه با اشاره به اینکه تجربه جدید در ترم بین المللی و در زنجیره کسب و کار شاهد ظهور استارت آپ ها است، گفت:« صاحبان استارت آپ ها، ایده پردازانی خلاق هستند که سعی دارند، ایده های خود را وارد مرحله تجاری سازی کنند. در این راستا، نقش نهادهایی نظیر اتاق های بازرگانی به عنوان نهادهایی که می توانند زمینه را برای توسعه این گونه فعالیت های نوآورانه فراهم کنند، بسیار حیاتی است.»
حاجی پور ادامه داد:« در نمایشگاه جیتکس 2017 نیز شاهد این هستیم که در کنار غرفه شرکت های بزرگی نظیر اوراکل، سیسکو ، بنز و مایکروسافت به عنوان شرکت های بزرگ و نام آشنا در عرصه فناوری ،غرفه های استارت آپی برپا شده و بدین ترتیب آنها به راحتی می توانند در کنار افراد خلاق و نوآور قرار گیرند و از ایده ها و نوآوری های آنان استفاده کرده و مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی کنند.»


او با اشاره به توجه سرمایه گذاران به استارت آپ ها گفت:« در ایران نیز شاهد توجه روز افزون سرمایه گذاران به استارت آپ ها هستیم و این حوزه از مرحله ایجاد، رشد و شتاب دهندگی مورد حمایت سرمایه گذاران قرار گرفته است.»
حاجی پور ادامه داد:«اتاق بازرگانی تهران نیز حمایت از استارت آپ هایی که در مرحله ایده پردازی، شتاب دهی، شبکه سازی و تجاری سازی هستند را در دستور کار قرار داده و امیدواریم که حضور در نمایشگاه جیتکس آغازی برای نقش آفرینی اتاق در توسعه کسب وکارهای خلاق و نوآورانه باشد.»

 

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.