نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6097
96/07/05 - 16:21

برگزاری همایش جلب سرمایه‌گذاری خارجی با حضور سفرای خارجی

      در بیست و پنجمین نشست ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، علاوه بر آنکه گزارشی از روند اعزام هیات بزرگ تجاری از فعالان اقتصادی به کشور...
برگزاری همایش جلب سرمایه‌گذاری خارجی با حضور سفرای خارجی

 

 

 

در بیست و پنجمین نشست ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، علاوه بر آنکه گزارشی از روند اعزام هیات بزرگ تجاری از فعالان اقتصادی به کشور چین طی ماه آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت، نسبت به تدوین استراتژی اتاق تهران برای ایجاد دفاتر این اتاق در برخی کشورهای هدف  و راه‌اندازی میزهای مربوط به کشورهای تجاری هدف در اتاق تهران تاکید شد.

 

 به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این نشست همچنین گزارشی از برنامه‌های آموزشی اتاق تهران پیرامون دوره‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری و فاینانس از سوی مدیر مرکز آموزش این اتاق ارائه شد.

 

برگزای همایش سفرای خارجی از سوی اتاق تهران

رییس ستاد اقتصادی پساتحریم در ابتدای این جلسه، از آمادگی اتاق تهران برای برگزاری همایش سفرای خارجی با هدف آشنایی بیشتر آنها با ظرفیت‌های کنونی اقتصاد ایران برای جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی خبر داد. مهدی جهانگیری با اشاره به اینکه برنامه‌ریز‌ی‌های اولیه برای برپایی این گردهمایی طی ماه‌های گذشته از سوی این ستاد صورت گرفته است، گفت: برگزاری این همایش طی نامه‌ای از سوی اتاق تهران به اطلاع معاون اول ریاست جمهوری رسید که مورد موافقت ایشان قرار گرفت و در حال تدارک نشست همفکری با وزیر امور خارجه هستیم.

دبیرکل اتاق تهران نیز در این جلسه به تحولات منطقه و رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و آن را در آینده تجارت ایران با عراق و اقلیم کردستان موثر دانست.

بهمن عشقی با بیان اینکه اتاق بازرگانی تهران و ستاد اقتصادی پساتحریم باید سناریوهای تجارت پس از استقلال اقلیم کردستان را نگارش کند، افزود: تحولات ایجاد شده در این منطقه ممکن است روند تجارت غیررسمی میان دو کشور و نیز کولبری در مرزهای مشترک را عکس کند.

 

برگزاری کارگاه‌ آموزشی سرمایه‌گذاری در نیمسال دوم

در ادامه این جلسه، مدیر مرکز آموزش اتاق تهران که مسوولیت کمیته آموزش این ستاد را نیز برعهده دارد، از تدوین برنامه آموزشی اتاق تهران طی نیمسال دوم 96 خبر داد.

ناصر عندلیب با بیان اینکه برای تدوین این تقویم آموزشی، نیازسنجی از صاحبان بنگاه‌ها و دارندگان کارت بازرگانی صورت گرفت، افزود: طی نیمسال دوم سال جاری 20 کارگاه آموزشی با موضوعات انتقال دانش و مهارت‌های سرمایه‌گذاری خارجی برگزار خواهد شد.

به گفته وی، طی توافق اتاق تهران و سازمان سرمایه‌گذاری‌ و کمک های فنی و اقتصادی ایران، 11 کارگاه آموزشی از سوی این سازمان برگزار خواهد شد.

عندلیب سپس با همکاری مرکز آموزش اتاق تهران با برخی موسسات معتبر بین‌المللی اشاره کرد و گفت: مذاکراتی با موسسه EY در خصوص برگزاری کارگاه‌های آموزش مفاهیم سرمایه‌گذاری صورت گرفته که طی یک ماه آینده اولین دوره آن در اتاق تهران آغاز خواهد شد.

 

برنامه‌ریزی اتاق تهران برای اعزام هیات اقتصادی به چین

تشریح برنامه‌های میز کشور چین در اتاق تهران، از اعزام یک هیات تجاری به این کشور از دیگر موضوعات جلسه ستاد اقتصادی پساتحریم بود.

فریدون وردی‌نژاد با بیان اینکه اتاق تهران در نظر دارد همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک در ایران را در کشور چین برگزار کند، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، قصد داریم هیات تجاری اتاق تهران را به پکن، شانگهای و خانجو، اعزام کنیم.

وی از توافقات صورت گرفته با برخی نهادهای دولتی و بخش خصوصی مستقر در چین برای همکاری در زمینه برگزاری این همایش خبر داد و افزود: پانل‌های تخصصی با موضوعات ساخت‌وساز، گردشگری، صنایع غذایی، اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی، تجهیزات معدنی، پتروشیمی، خودروهای تجاری و بانک و بیمه برای این همایش پیش بینی شده است.

پس از شور و رایزنی اعضای ستاد اقتصادی پساتحریم، مقرر شد که زمان اعزام این هیات تجاری طی اواخر آذرماه سال جاری برنامه‌ریزی شود.

بحث و بررسی پیرامون ایجاد میز برخی کشورها در اتاق تهران از دیگر موضوعات این نشست بود. در همین رابطه، دبیرکل اتاق تهران با اشاره به ایجاد میز تجاری چین در این اتاق، از کشورهای امارات، ترکیه، عراق، هند، کره‌جنوبی و روسیه به عنوان بازارهای مهم ایران یاد کرد و افزود: اتاق تهران در حال بررسی ایجاد میز این کشورهاست.

همچنین در این جلسه مقرر شد که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران مدلی برای تعیین دفاتر اتاق تهران در خارج از کشور طراحی کرده و برای بحث و بررسی بیشتر در اختیار ستاد اقتصادی پساتحریم قرار دهد.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.