نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6061
96/06/25 - 16:44

صنعتی در سیطره بخش خصوصی

      به گفته رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران، بیش از 95 درصد واحدهای تولیدی در صنعت شیرینی و شکلات متعلق به بخش خصوصی واقعی...
صنعتی در سیطره بخش خصوصی

 

 

 

به گفته رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران، بیش از 95 درصد واحدهای تولیدی در صنعت شیرینی و شکلات متعلق به بخش خصوصی واقعی است.

 

مسعود خوانساری و محمد شریعتمداری با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، با افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشیدنی‌ها، چای، قهوه و صنایع وابسته از غرفه‌های موجود در این نمایشگاه دیدن کردند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران هم‌چنین با حضور در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات از غرفه شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بازدید و با صاحبان صنایع و فعالان این حوزه گفت‌وگو کرد.

در جریان این بازدید که کاوه زرگران، رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران و جمشید مغازه‌ای، دبیر انجمن شیرینی و شکلات ایران، رییس اتاق تهران را همراهی می‌کردند از غرفه‌های منتخب فعال در این دو نمایشگاه بازدید شد و محصولات، خطوط تولید، فناوری، نوآوری و برنامه‌های آینده این شرکت‌ها به اختصار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مسعود خوانساری در جریان این بازدید، با تولیدکنندگان شیرینی و شکلات و نوشیدنی‌ها در مورد مشکلات و موانع کسب‌وکارشان صحبت کرد و از تلاش‌های اتاق تهران برای رفع موانع کسب‌وکار و لزوم هم‌افزایی و همگرایی بیشتر فعالان بخش خصوصی گفت.

 

کاوه زرگران، رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق تهران نیز در حاشیه این دیدار با اشاره با توانمندی‌های صنعت شیرینی و شکلات گفت: ظرفیت کل صنایع شیرینی و شکلات در کشور بالغ بر یک میلیون و 900 هزار تن است و در حال حاضر بالغ بر 1100 واحد تولیدی در این صنعت فعالیت می‌کند که بیش از 95 درصد آنها نیز متعلق به بخش خصوصی است.

زرگران توضیح داد که 16 درصد از اشتغال، 10 درصد از ارزش افزوده و 20 درصد ارزش صادرات صنایع غذایی کشور مربوط به صنعت شیرینی و شکلات است. او افزود: در سال 1395 حدود 242 میلیون دلار شکلات، 117 میلیون دلار بیسکویت، 27 میلیون دلار ویفل و ویفر و هم‌چنین 14 میلیون دلار آدامس از کشور صادر شده است که نسبت به سال قبل از آن افزایش داشت است.

 

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی کشور هم‌چنین عنوان کرد که صنعت نوشیدنی‌ها حدود هفت درصد از ارزش افزوده صنعت غذا را در اختیار دارد و ظرفیت اسمی واحدهای کنسانتره در کشور به 290 هزار تن می‌رسد.

کاوه زرگران با بیان این که 200 واحد تولیدکننده آبمیوه با ظرفیت چهار میلیون تن در سال در کشور فعالیت می‌کنند، سرانه مصرف آبمیوه را در کشور حدود 10 لیتر عنوان کرد.

او افزود: ارزش صادرات نوشیدنی‌ها در سال 1395 حدود 100 میلیون دلار بوده که 75 درصد آن متعلق به گروه آبمیوه و کنسانتره است. صادرات آبمیوه و کنسانتره از 42 هزار تن در سال 1386 به 61 هزار تن در سال 1395 رسیده است.

به گفته وی در سال 1395 معادل 21 هزار تن صادرات آب‌معدنی و 19 هزار تن صادرات نوشابه گازدار و ماءالشعیر انجام شده است.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.