نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:6056
96/06/22 - 16:45

ورود بخش‌خصوصی به عرصه حمایت از کودکان

      در جریان سی‌اُمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، تفاهم‌نامه‌ای میان یونیسف و اتاق تهران در مورد حمایت از کودکان به امضا رسید.   اتاق...
ورود بخش‌خصوصی به عرصه حمایت از کودکان

 

 

 

در جریان سی‌اُمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران، تفاهم‌نامه‌ای میان یونیسف و اتاق تهران در مورد حمایت از کودکان به امضا رسید.

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با انعقاد تفاهمنامه همکاری با دفتر یونیسف در ایران، قصد دارد فعالیت‌هایش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را توسعه دهد. اتاق تهران که در دوره هشتم هیات نمایندگان، حضور پررنگ در امر مسئولیت‌های اجتماعی را در دستورکار قرار داده است، این‌بار به دنبال آن است طی همکاری با دفتر یونیسف در ایران، بخش‌ خصوصی را به طور جدی‌تر درگیر موضوع حمایت از کودکان در کشور کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، تفاهمنامه همکاری میان اتاق تهران و یونیسف در حاشیه سی‌امین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران به امضا رسید. در این مراسم، «ویل پارکس» نماینده این نهاد بین‌المللی و مسول دفتر یونیسف در ایران، حضور داشت و در سخنانی اعلام کرد که این دفتر قصد دارد طی برنامه چهار ساله از 2017 تا 2021 میلادی، منابع مالی به ارزش 6 و نیم میلیون دلار جذب کند. به گفته وی، این دفتر تاکنون 5 میلیون دلار منابع مالی جذب کرده است.

وی همچنین تصریح کرد که دفاتر یونیسف در کشورهای مغولستان، ویتنام، کرواسی، ایتالیا، هند، صربستان، اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) و موریتانی موفق شده است طی همکاری با اتاق‌های بازرگانی این کشورها برنامه‌های توسعه‌ای با هدف بهبود مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها با محوریت کودکان را در پیش گیرد.

نماینده یونیسف در ایران، تدوین برنامه‌های آموزشی با تمرکز بر «دخیل کردن رفاه کودکان در مدیریت روزانه کسب و کار» برای اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را یکی از اهداف امضای تفاهمنامه همکاری میان دو طرف اعلام کرد و یادآور شد که این تفاهم‌نامه می‌تواند به تلاش در جهت تشویق افراد خیر برای کمک به پیشبرد برنامه‌های یونیسف در ایران به عنوان بخشی از استراتژی مدون و جامع ارتقاء رفاه و سلامت کودکان کمک کند.

دبیرکل اتاق تهران نیز یکی از برنامه‌های این اتاق در دوره کنونی را تقویت حس مسئولیت اجتماعی در بنگاه‌ها و تلاش برای هدایت به‌سامان اقدامات بخش‌خصوصی در این حوزه دانسته و معتقد است که شروع همکاری‌ها میان اتاق تهران و دفتر یونیسف در ایران، می‌تواند به مفهوم واقعی حمایت از کودکان در کشور و نقش بنگاه‌ها در این عرصه، انسجام دهد.

بهمن عشقی با اشاره به اینکه بخش‌خصوصی در ایران همواره حضور فعالانه‌ای در امر مسئولیت‌های اجتماعی داشته‌ و از تجار و فعالان اقتصادی در امور خیرخواهانه به نیکی یاد می‌شود، گفت: همکاری اتاق تهران با نهادی بین‌المللی مانند یونیسف سرآغازی برای نقش‌آفرینی بخش‌ خصوصی در عرصه حمایت از کودکان در کشور و ساماندهی به مشکلات و معضلات اجتماعی این بخش است.

دبیرکل اتاق تهران با اشاره به آسیب‌های احتمالی ناشی از فقر و محرومیت، کار در سنین پایین، فقدان آموزش و بهداشت و دیگر عوامل اقتصادی و اجتماعی که کودکان را در معرض خطر قرار می‌دهد گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تلاش دارد به عنوان نماینده بخش خصوصی، مسئولیت اجتماعی خود را به بهترین نحو ممکن در این حوزه ایفا کند و مشوق سایر نهادهای دولتی و بنگاه‌های بخش خصوصی برای توجه به مساله کودکان است.

عشقی توضیح داد که برابر این تفاهم‌نامه، اتاق تهران حلقه اتصال حوزه اقتصاد بخش خصوصی به یونیسف خواهد بود و در پیشبرد برنامه‌های حمایتی از کودکان در کشور مشارکت خواهد کرد.

گزیده‌ای از فعالیت‌های یونیسف در ایران را که توسط ویل پارکس، نماینده این نهاد در ایران در زمان امضای تفاهم‌نامه با اتاق تهران ارائه شد، می‌توانید در این فایل مشاهده و مطالعه کنید.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.