نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:5971
96/05/21 - 16:23

نقد و بررسی برنامه‌های سه وزیر پیشنهادی در اتاق تهران

      سه وزیر پیشنهادی رییس دولت دوازدهم صبح فردا، راهی خیابان وزرا ‌می‌شوند تا در پارلمان بخش خصوصی، برنامه‌های خود را برای تصدی سه وزارتخانه...
نقد و بررسی برنامه‌های سه وزیر پیشنهادی در اتاق تهران

 

 

 

سه وزیر پیشنهادی رییس دولت دوازدهم صبح فردا، راهی خیابان وزرا ‌می‌شوند تا در پارلمان بخش خصوصی، برنامه‌های خود را برای تصدی سه وزارتخانه «امور اقتصادی و دارایی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «ارتباطات و فناوری اطلاعات» تشریح کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران بیست‌ونهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران فردا، 22 مرداد ماه با حضور «مسعود کرباسیان» وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی و «محمد شریعتمداری» وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت به سیاق گذشته در ساعت 7 صبح برگزار ‌می‌شود. وزرای پیشنهادی در این گردهمایی به طرح برنامه‌های خویش برای مدیریت اقتصاد و سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال‌های پیش رو خواهند پرداخت و تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران از جمله مهدی پورقاضی، رییس کمیسیون صنعت و معدن، محمود نجفی‌عرب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت، علی سنگینیان رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه و محمد لاهوتی انتظارات و مطالبات بخش خصوصی را تبیین خواهند کرد.

البته بیست و نهمین نشست هیات نمایندگان، سه میهمان ویژه نیز خواهد داشت. در این نشست، داوود دانش‌جعفری و حسین عبده‌تبریزی در کسوت اقتصاددان و کارشناس مسایل مالی و همچنین «علینقی مشایخی» به عنوان یکی از صاحب‌نظران حوزه اقتصاد و مدیریت و بنیانگذار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، در مورد اولویت‌ها و وظایف این دو وزارتخانه به ایراد سخن خواهند پرداخت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی را به نقد و بررسی خواهند گذاشت.

 هم‌چنین در ابتدای این نشست، مسعود خوانساری رییس اتاق تهران طی دقایقی، مهمترین تحولات اقتصادی یک ماهه اخیر را بازخوانی کرده و انتظارات بخش خصوصی را از دولت آینده و وزرای پیشنهادی بیان خواهد کرد. در ادامه و پس از سخنان نمایندگان بخش خصوصی، مسعود کرباسیان و محمد شریعتمداری، وزرای پیشنهادی وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برنامه‌های خود را تشریح کرده و به سوالات اعضای هیات نمایندگان پاسخ خواهند داد.

اتاق تهران هم‌چنین، فردا و در نشستی دیگر میزبان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات است. آذری جهرمی که عنوان جوان‌ترین وزیر پیشنهادی را یدک می‌کشد، فردا و در اتاق تهران با نمایندگان تشکل‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فعالان این حوزه ملاقات می‌کند. او در این نشست رو در رو با فعالان اقتصادی، در جریان دغدغه‌ها و خواسته‌های آنان قرار خواهد گرفت و برنامه‌های خود را نیز برای آنان تشرح خواهد کرد.

آذری جهرمی امیدواری زیادی دارد که بتواند نظر مساعد نمایندگان بخش خصوصی را به خود جلب کند و بتواند با حمایت آنها برای اخذ رأی اعتماد وارد مجلس شود.

 

 

 

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.