نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:5534
95/03/31 - 18:24

گام‌های جدید توسعه همکاری اتاق تهران و تشکل‌ها

      در سیزدهمین از روز ماه مبارک رمضان، هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق تهران میزبان اعضای هیات مدیره تشکل‌‌های اقتصادی بخش خصوصی بودند....
گام‌های جدید توسعه همکاری اتاق تهران و تشکل‌ها

 

 

 

در سیزدهمین از روز ماه مبارک رمضان، هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق تهران میزبان اعضای هیات مدیره تشکل‌‌های اقتصادی بخش خصوصی بودند. مراسمی که با استقبال تشکل‌ها مواجه شد و مسعود خوانساری نیز در آن از گام‌های تازه‌ای برای توسعه همکاری‌ها اتاق تهران و تشکل‌ها گفت.

 

 

رییس اتاق تهران در سخنانی کوتاه در این مراسم با اشاره به سال سخت 1394 برای اقتصاد کشور ابراز امیدواری کرد که سال جاری، برابر پیش‌بینی‌ها همراه با رونق گرفتن اقتصاد باشد و نرخ رشد به حدود پنج درصد برسد.


مسعود خوانساری هم‌چنین با اشاره به آغاز به کار مجلس دهم گفت: خوشبختانه مجلس که به تازگی کار خود را شروع کرده، مجلسی اعتدالی است و امیدواریم بتوانیم مطالبات منطقی بخش خصوصی را در سال جاری هم از دولت و هم از مجلس بخواهیم. البته لازمه این مطالبه‌گری، افزایش ارتباط اتاق بازرگانی با تشکل‌ها و یک صدا شدن بخش خصوصی است. رییس اتاق تهران از هیات رییسه تشکل‌ها درخواست کرد که با مطالعات کارشناسی، مشکلات موجود در حوزه‌های فعالیت خود را شناسایی کنند تا از طریق اتاق بازرگانی همراه با راهکارهای پیشنهادی به دولت و مجلس منعکس شود. او افزود: خوشبختانه این آمادگی در دولت و مجلس وجود دارد که پذیرای پیشنهادات بخش خصوصی باشند.


خوانساری با اشاره به اینکه اتاق تهران نیز در حال احصای مشکلات بخش خصوصی در فضای کسب‌وکار است، گفت: در روزهای اخیر و در جریان برگزاری جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران، بیانیه‌ای در مورد نرخ ارز صادر کردیم و خواستار تک‌نرخی شدن آن در یک بازه زمانی مشخص شدیم. همچنین 10 راهکار برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شد تا در ستاد راساً در مورد آن تصمیم‌گیری شود.


او در ادامه افزود: خواسته اتاق تهران این است که همکاری میان اتاق‌ها و تشکل‌ها بیشتر شود و مشکلاتی که در حوزه‌های مختلفی مانند مالیات، نرخ ارز، نظام بانکی، یارانه‌ها، تامین اجتماعی و... وجود دارد یا مسایل ناشی از بزرگ بودن دولت ، زودتر و بهتر شناسایی و برای حل آن راهکار ارائه شود. بنابراین، هر بخش و هر صنعتی باید بتواند مشکلات خود را همراه با راهکارهای مشخص ارائه دهد. اتاق تهران نیز آمادگی دارد که پیشنهادات تشکل‌ها را هم در کمیسیون‌های اتاق تهران و اتاق ایران مورد بررسی قرار دهد و با یکی کردن اهداف و راهکارها، مطالبات بخش خصوصی را از دولت و مجلس پیگیری کند.


مسعود خوانساری در ادامه سخنان خود به توسعه روابط اتاق تهران و تشکل‌ها از مسیرهای تازه اشاره کرد. او گفت: اتاق تهران چندی پیش قراردادی را با مرکز آموزش WIFI یک موسسه آموزشی بین‌المللی وابسته به اتاق بازرگانی اتریش، منعقد کرده است. این موسسه تجربه بسیار خوبی در زمینه آموزش تشکل‌ها دارد و می‌تواند از علم و تجربه خود برای آموزش اعضای تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی بهره ببرد. در هفته آینده کارشناسان و اساتید این موسسه به ایران می‌آیند و با برنامه‌ریزی مطابق خواسته‌ها و نیازهای تشکل‌ها دوره‌های آموزشی در اتاق تهران آغاز می‌شود.


خوانساری دومین گام اتاق تهران برای توسعه همکاری با تشکل‌ها را کمک نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: برای ارائه خدمات بیشتری به تشکل‌ها، نرم‌افزاری برای سیستم اداری خریداری شده است و هر تشکلی که مایل باشد، می‌تواند از این نرم‌افزار استفاده کند.


رییس اتاق تهران سومین گام توسعه همکاری‌ها را ارائه مشاوره‌های مالیاتی و تامین اجتماعی در اتاق تهران عنوان کرد و افزود: برای ارتقا سطح این مشاوره‌ها، باید هماهنگی بیشتری میان تشکل‌ها و اتاق تهران ایجاد شود تا بتوانیم از کمک تشکل‌ها در کمیسیون‌های بدوی و تجدیدنظر بیشتر استفاده کنیم.
او گفت: انتظار می‌رود خدمات به اعضا در تشکل‌ها افزایش یابد و از این طریق افزایش تعداد اعضا در اتاق‌ها نیز تحقق پیدا کند؛ کار مشترکی که می‌توانیم با یکدیگر به انجام برسانیم.


خوانساری هم‌چنین در پایان سخنان خود گفت: قطعا می‌توانیم برای ارائه خدمات بهتر در خدمت تشکل‌ها باشیم. باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم بر مشکلاتی که در سال‌های گذشته با آنها مواجه بوده‌ایم فائق بیاییم.