نظرسنجی: یارانه ثروتمندان، صرف قشر محروم شود

چند روز پیش، ایسپا، نظرسنجی را منتشر کرد که طی آن 67 درصد مردم گفته بودند یارانه ثروتمندان باید قطع شود. طبق آن نظرسنجی ۴۹.۳ درصد پاسخگویان گزینه...

حباب سکه به صفر رسیده است

      عبادالله محمدولی طی چندماه گذشته بازار طلا و سکه درگیر نوسانات جزیی بود هاست. در تاریخ ده فروردین ماه سال جاری قیمت هر گرم طلا در بازار...

زیارت و سلامت، دو فرصت صنعت گردشگری ایران در سال 98

 ابراهیم پورفرج افزایش نرخ ارز و کاهش هزینه های سفر و اقامت در ایران برای گردشگران خارجی به یکی از فرصت های صنعت گردشگری در سال جاری تبدیل...

کد خبر:5508
95/03/19 - 16:34

دوره آموزشی قوانین و مقررات امور گمرک و ترخیص کالا

      اتاق بازرگانی تهران به منظور آشنایی فعالان کسب‌وکار با تشریفات تجارت فرامرزی در نظر دارد، دوره‌ای آموزشی با موضوع «قوانین و مقررات...
دوره آموزشی قوانین و مقررات امور گمرک و ترخیص کالا

 

 

 

اتاق بازرگانی تهران به منظور آشنایی فعالان کسب‌وکار با تشریفات تجارت فرامرزی در نظر دارد، دوره‌ای آموزشی با موضوع «قوانین و مقررات امور گمرک و ترخیص کالا» برگزار کند. این دوره آموزشی جزو برنامه‌های اتاق تهران در سال جاری برای ارتقای سطح دانش و آگاهی تمامی فعالان اقتصادی از قوانین ومقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و رویه‌ها و فرآیندهای موجود در تجارت است که همواره دچار تغییراتی می‌شود.

 


 دوره آموزشی «قوانین و مقررات امور گمرک و ترخیص کالا» توسط مرکز آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی 20 ساعت و در 7 جلسه برگزار می‌شود و اعضای اتاق می‌توانند به صورت رایگان در این دوره آموزشی شرکت کنند.


 مخاطبان دوره آموزشی«قوانین ومقررات امور گمرک وترخیص کالا» مدیران عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران بازرگانی بنگاه‌های اقتصادی عضو اتاق تهران هستند.


سرفصل‌هایی که قرار است در این دوره آموزش داده شود، با محوریت مباحثی چون شرایط حاکم بر تجارت فرامرزی و رویه‌های گمرکی، ترانزیت خارجی و ترانزیت داخلی، گردش کار صادرات، صادرات موقت، گردش کار واردات، معافیت‌ها و ممنوعیت‌ها و همچنین حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده، استرداد و رسیدگی به اختلافات گمرکی خواهد بود.


 سرفصل‌های آموزشی این دوره توسط سیدعباس حسینی، مدیرکل سابق دفتر مقررات صادرات و واردات و مشاور سازمان توسعه تجارت تدریس می‌شود. شروع دوره از روز شنبه 29 خردادماه 95 از ساعت 15 الی 18 است.

سایر جلسات این دوره آموزشی نیز در روزهای شنبه و در همان ساعت برگزار می‌شود.

متقاضیان حضور در این دوره می‌توانند فرم ثبت نام پیوست را تکمیل کرده و از طریق نمابر با شماره 88107762 و یا ایمیل با آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به مرکز آموزش اتاق بازرگانی تهران ارسال کنند.


بنا به گفته مرکز آموزش اتاق تهران، با توجه به محدودیت‌ها، ثبت‌نام برای حضور در این دوره باید تا سه روز قبل از شروع اولین کلاس انجام شود.