نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:5436
95/02/18 - 17:03

تقدیر رسمی سفیران و مسوولان هیات‌های خارجی از میزبانی اتاق تهران

      معاون امور بین‌الملل اتاق تهران با اشاره به روند برگزاری و برنامه‌ریزی نشست‌های مشترک گفت: «سفرا و مقامات هیات‌های خارجی‌، در ملاقات‌های...
تقدیر رسمی سفیران و مسوولان هیات‌های خارجی از میزبانی اتاق تهران

 

 

 

معاون امور بین‌الملل اتاق تهران با اشاره به روند برگزاری و برنامه‌ریزی نشست‌های مشترک گفت: «سفرا و مقامات هیات‌های خارجی‌، در ملاقات‌های متعدد از برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط اتاق تهران برای برگزاری نشست‌های اقتصادی مشترک و مذاکرات مستقیم بین فعالان اقتصادی تقدیر کردند.


به گزارش روابط عمومی اتاق تهران از نیمه دوم سال گذشته و به ویژه پس از آنکه دیوار تحریم‌ها با امضای توافق هسته‌ای رو به فروریختن گذاشت، هیات‌های تجاری بسیاری از اقصی نقاط اروپا و آسیا برای ارزیابی کم‌وکیف مراودات و همکاری‌های اقتصادی، راهی ایران شده‌اند. هیات‌های مختلفی که پس از اجرایی شدن برجام به شدت علاقمند به آغاز عملی همکاری‌ با بنگاه‌های ایرانی برای تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک هستند.


از ابتدای سال جاری نیز روند ورود ادامه یافته و هیات‌های مختلف تجاری از کشورهایی چون چک، اسواکی، فنلاند، دانمارک، آلمان، سوئد، اتریش ،سوئیس، کره‌جنوبی، ترکیه، هند و پاکستان عازم ایران و البته اتاق تهران شده و با فعالان اقتصادی ایرانی پشت میز مذاکره رودررو برای بررسی زمینه‌های توسعه مناسبات تجاری نشسته‌اند. اتاق تهران نیز برای ارتقای بهره‌وری نشست‌های مشترک تجاری با هیات‌های خارجی، از سال گذشته تاکنون تمهیدات مناسبی اندیشیده و با برنامه‌ریزی دقیق سعی کرده است فعالان اقتصادی طرفین، زمان، مکان و شرایط مناسبی برای مذاکره در اختیار داشته باشند.


اکنون محمدرضا بختیاری، معاون امور بین‌الملل اتاق تهران، از رضایتمندی بالای مسوولان هیات‌های خارجی و سفارت‌خانه‌های مزبور از میزبانی اتاق تهران خبر می‌دهد. بختیاری با اشاره به نامه رسمی برخی سفارت‌خانه‌های خارجی گفت: «هیات‌های خارجی که در چند ماه گذشته به اتاق تهران آمده و با فعالان اقتصادی مذاکره داشتند از عملکرد اتاق و نحوه ساماندهی نشست‌ها رضایت بالایی دارند و به صورت‌های مختلف این مساله را بیان کرده‌اند.» او افزود: «علاوه بر بیان این مطلب در سخنرانی‌ها، برخی هیات‌ها و سفارت‌خانه‌ها مانند آلمان، ترکیه، جمهوری چک و پرتغال نامه رسمی نوشته و از عملکرد اتاق تهران تقدیر کرده‌اند.»


معاون امور بین‌الملل اتاق تهران هم‌چنین تاکید کرد برخی هیات‌های تجاری به دنبال پیاده‌سازی این روش در ساماندهی نشست‌های تجاری خود هستند. محمدرضا بختیاری توضیح داد که اتاق تهران از حدود یک ماه قبل از برگزاری نشست، با ارائه فهرست کامل شرکت‌های خارجی حاضر در هیات تجاری با ذکر تخصص و حوزه فعالیت آنها، از اعضای اتاق تهران به صورت اینترنتی ثبت‌نام می‌کند. او گفت: «در واقع با این روش اعضای اتاق اطلاعات کافی از هیات خارجی به دست می‌آورند و قبل از حضور می‌دانند که با چه شرکت و چه افرادی باید مذاکره داشته باشند. حتی اتاق با اختصاص میزهای مشخص و شماره‌گذاری آن به هیات خارجی و طرف‌های مذاکره ایرانی اطلاع می‌دهد که پشت کدام میز می‌توانند به مذاکره بنشینند.»


معاون امور بین‌الملل اتاق تهران افزود: «این روش از سوی هیات‌های خارجی هم با اقبال مواجه شده و آنها معمولاً شیوه برگزاری این نشست‌ها را از اتاق تهران جویا می‌شوند.» او هم‌چنین با اشاره به تعداد بالای تقاضاهای رسیده از سوی هیات‌های خارجی در اتاق تهران عنوان کرد که بنگاه‌های ایرانی باید با آمادگی و اطلاعات کامل در این نشست‌ها شرکت کنند و با فرستادن نمایندگانی که با فن مذاکره آشنا هستند تلاش داشته باشند از این دیدارهای مستقیم حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند.


بختیاری عنوان کرد که اتاق تهران از اعضای خود برای حضور در نشست‌های مشترک اقتصادی با هیات‌های خارجی هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و این ماموریت را در حوزه ارائه خدمات به اعضا می‌داند.  لازم به ذکر است که سایت اتاق تهران در بخش «رخدادهای اقتصادی» زمان حضور هیات‌های تجاری را اطلاع‌رسانی می‌کند و ثبت‌نام برای حضور در این نشست‌ها نیز صرفاً از همین طریق انجام می‌گیرد.