نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:4912
94/09/01 - 09:47

دیدار سفیر سنگال با رییس اتاق تهران: برقراری مناسبات گردشگری سلامت میان ایران و سنگال

تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه، موضوع دیدار سفیر سنگال در تهران با رئیس اتاق تهران بود. سفیر این کشور آفریقایی در روزهایی...
دیدار سفیر سنگال با رییس اتاق تهران:  برقراری مناسبات گردشگری سلامت میان ایران و سنگال

تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه، موضوع دیدار سفیر سنگال در تهران با رئیس اتاق تهران بود. سفیر این کشور آفریقایی در روزهایی که هیات‌های تجاری متعددی به اتاق تهران رفت‌وآمد می‌کنند، در گفت‌وگو با مسعود خوانساری عنوان کرد که ظرفیت‌های زیادی برای همکاری دوجانبه ایران و سنگال وجود دارد و دو کشور می‌توانند در راه رسیدن به توسعه همه‌جانبه با یکدیگر مشارکت جدی داشته باشند.


به گزارش سایت خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، در ابتدای این دیدار «بابکار باء» سفیر سنگال در تهران با بیان اینکه اتاق‌های بازرگانی نقش حیاتی در توسعه مناسبات تجاری کشورها دارند، بر تقویت همکاری‌ها میان سفارت این کشور در تهران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد.


او به روابط دیرینه دو کشور ایران و سنگال اشاره کرد و با بیان اینکه سنگال اولین کشور آفریقایی است که سفارت خود را در تهران ایجاد کرد، افزود: «سنگال کشوری آزاد است که توانسته به ثبات اقتصادی برسد و در عین حال اتاق‌های بازرگانی در این کشور سهم بالایی در اقتصاد و تجارت دارند.»


بابکار باء در عین حال به برخی شرکای مهم اقتصادی سنگال اشاره کرد و گفت: «در حال حاضر کشورهایی نظیر ترکیه و ژاپن سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در سنگال انجام داده‌اند و ایران نیز می‌تواند به عنوان کشوری بزرگ در منطقه خاورمیانه و آسیا سهم بالایی از بازار این کشور را به دست آورد.»


سنگال دروازه ورود به بازار آفریقاست
رییس اتاق تهران نیز در این دیدار بر تقویت مناسبات اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی تاکید کرد و گفت: «سنگال از جمله معدود کشورهای آفریقایی است که از ثبات سیاسی و اقتصادی مناسبی برخوردار است و فعالان بخش‌خصوصی ایران می‌توانند به فکر سرمایه‌گذاری در این کشور باشند.» مسعود خوانساری، سنگال را دروازه ورود به بازار آفریقا عنوان کرد و افزود: «طی سال‌های گذشته چندین پروژه سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو و نیز صنعت احداث از سوی ایران در این کشور ایجاد شده است که باید آن را تقویت کرد و گسترش داد.»


خوانساری با اشاره به اینکه ایران در زمینه گردشگری سلامت از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است، افزود: «در این زمینه می‌توان همکاری‌های بلندمدت را میان دو کشور برقرار کرد و با شناسایی فرصت‌ها، همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور را آغاز کرد.»


سفیر سنگال نیز با استقبال از این پیشنهاد بر تقویت همکاری‌ها میان سفارت این کشور و اتاق تهران برای شناسایی بنگاه‌های اقتصادی دو طرف و ایجاد فرصت همکاری‌ها تاکید و ابراز علاقمندی کرد که مراودات اقتصادی دو کشور در سال‌های پیش رو جهش یابد.