نوسان در بازار کار

      بیکاری همچنان در صدر مشکلات اصلی کشور است، موضوعی که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند تا...

استقلال تامین اجتماعی و وصول مطالبات را دنبال کنید

      با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، بازار حمایت ها از نامزدهای انتخابات مجلس و طرح انتظارات داغ شده است. کانون اعتلاء تامین...

معیار افزایش دستمزد کارگران چه خواهد بود؟

      در حالی یک و ماه و نیم به پایان سال باقی‌مانده که همچون سال‌های گذشته هنوز تکلیف دستمزد سال آینده کارگران روشن نشده است و به نظر می‌رسد...

کد خبر:4899
94/08/30 - 09:43

رئیس اتاق بازرگانی ایران: کلوپ اقتصادی بانوان بازرگان فارس راه‌اندازی شود

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: کلوپ اقتصادی بانوان بازرگان استان فارس در جهت نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری بیشتر راه‌اندازی شود.   محسن جلال پور...
رئیس اتاق بازرگانی ایران: کلوپ اقتصادی بانوان بازرگان فارس راه‌اندازی شود
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: کلوپ اقتصادی بانوان بازرگان استان فارس در جهت نقش‌آفرینی و تأثیرگذاری بیشتر راه‌اندازی شود.

 

محسن جلال پور بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با زنان کارآفرین و بازرگان فارس تأکید کرد: نگاه اتاق هشتم به حضور زنان در اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌ها نگاه متفاوت و مؤثری است و در اتاق هشتم برای اولین بار ریاست اتاق بازرگانی اهواز به یک بانو سپرده شد و  همچنین سه بانوی فعال اقتصادی استان‌های مختلف کشور به ریاست سه کمیسیون تخصصی اتاق ایران برگزیده شدند.

وی بابیان اینکه حضور زنان می‌بایست در تمام تشکل‌ها حضور فعال و پررنگی باشد افزود: زنان نباید فقط به حضور در کانون زنان بسنده کنند بلکه باید در تمامی تشکل‌ها و کمیسیون‌های اتاق ایران دارای جایگاه ارزنده و فعالی باشند.

جلال پور بابیان اینکه اتاق هشتم بستر مناسبی را برای حضور و ارتقاء جایگاه زنان فراهم کرده، گفت: زنان فعال اقتصادی می‌توانند از این بستر با حمایت یکدیگر و تلاش و پشتکار خود بهره لازم را ببرند و همچنین اتاق ایران فضای مناسبی برای مشارکت زنان در تصمیم سازی‌های دولت و مجلس ایجاد کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ضمن حمایت از طرح تشکیل کلوپ اقتصادی بانوان تأکید کرد: بانوان استان فارس می‌توانند با انسجام خود این کلوپ را تشکیل دهند و اتاق ایران حمایت همه‌جانبه خود را از این طرح اعلام می‌کند.

وی تأکید کرد: در جلسه اختصاصی با کمیسیون اجتماعی مجلس موارد مطرح‌شده عنوان و به‌طورجدی پیگیری می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تشکیل کانون زنان بازرگان در همه استان‌ها تأکید کرد: اتاق بازرگانی ایران از تشکیل کانون زنان بازرگان در همه استان‌ها حمایت می‌کنند.

در ادامه این نشست رئیس کانون زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس، گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دوره هشتم اتاق بازرگانی شیراز حمایت از حضور زنان فعال اقتصادی و ارتقاء جایگاه زنان در اتاق هشتم  است امیدواریم بتوانیم با حمایت هیئت‌رئیسه اتاق ایران، گام‌های مؤثری در جهت رشد اقتصادی بانوان استان برداریم.

یلدا راهدار تأکید کرد: شورای بانوان اتاق بازرگانی شیراز به‌عنوان دومین شورای بانوان کشور بعد از تهران در سال ۸۷ تأسیس گردید و در سه دوره دوساله، فعالیت‌های متعددی ازجمله تهیه بانک اطلاعاتی زنان خود اشتغال و کارآفرین استان فارس، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی زنان، برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها و همایش‌ها، تعامل با بخش دولتی و… انجام داد که امسال با مصوبه اتاق بازرگانی شیراز به کانون زنان کارآفرین و بازرگان تبدیل گردید.

وی با اشاره به اینکه زنان در جامعه امروزی با موانع و مشکلات زیادی پیش رو هستند افزود: ما از مسئولان اتاق ایران تقاضا داریم مانع تصویب قوانینی شوند که به‌ظاهر به نفع زنان و در اصل به ضرر آن‌ها بوده و سبب حذف آن‌ها از فضای کسب‌وکار می‌گردد.

راهدار همچنین خواستار حمایت‌های مالی و سیاسی مسئولان اتاق ایران از زنان شد و ادامه داد: یکی از برنامه‌های آتی کانون برگزاری همایش ملی زنان و اقتصاد پس از تحریم در اردیبهشت است که امیدواریم با حمایت اتاق ایران بتوانیم این همایش را به‌طور علمی و بین‌المللی برگزار کنیم.