کد خبر:4756
94/08/18 - 09:45

وزیر کار روسیه به ایران می آید

با دعوت رسمی علی ربیعی، وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به تهران سفر می‌کند.   «ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به دعوت وزیر...
وزیر کار روسیه به ایران می آید

با دعوت رسمی علی ربیعی، وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به تهران سفر می‌کند.

 

«ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان از ۱۸ آبان ۱۳۹۴ برای یک دیدار دو روزه به تهران سفر می کند.

محمدتقی حسینی قائم مقام وزیر در امور بین الملل با اعلام این خبر گفت: ماکسیم توپیلین علاوه بر گفتگو با همتای ایرانی خود با سازمان‌های تحت پوشش این وزارتخانه و از جمله سازمان تامین اجتماعی نیز گفتگوهایی خواهد داشت.

وی افزود: در این سفر یادداشت تفاهم همکاری بین دو وزارتخانه کار و حمایت اجتماعی روسیه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران امضا خواهد شد. براساس این یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه بیمه و تامین اجتماعی روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، همکاری خواهند کرد.

حسینی افزود: به منظور اجرای یادداشت تفاهم فی مابین پیش بینی شده تا کارگروهی متشکل از مسئولین تعیین شده از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه بر انتخاب و اجرای فعالیت‌های مشترک نظارت کنند.